• Головна
  • Пневмонія, спричинена COVID-19: чернівецька науковиця розповіла про симптоми, лікування та ризики хвороби
пневмонія при коронавірусі
15:50, 12 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Пневмонія, спричинена COVID-19: чернівецька науковиця розповіла про симптоми, лікування та ризики хвороби

пневмонія при коронавірусі
фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

Лікарська практика показала, що захворювання на COVID-19 може мати різний перебіг. У значної частини інфікованих коронавірусом спостерігаються легкі або помірні симптоми, тому такі хворі одужують швидше та без госпіталізації. Проте, серед низки ускладнень, викликаних цим вірусом, дуже небезпечною є важка пневмонія, яка стрімко прогресує у пацієнтів та може мати трагічні наслідки, пише 0372.ua.

Пневмонія завжди є серйозною для літньої людини та тих осіб, що знаходяться у групі ризику

З початку епідемії зареєстровано більше 52 млн інфікованих людей в усьому світі, причому з них 1 млн 286 тисяч - це летальні випадки. В Україні кількість інфікованих щодня складає близько 10 тисяч осіб, а то й більше. Попри такі швидкі темпи зростання нових випадків коронавірусу, збільшує і кількість важких хворих, у яких виявляють пневмонії, спричинені COVID-19.

Нагадаємо, ми писали раніше про Важкі втрати: коронавірус забрав життя дев'ятьох буковинців

Власне про діагностування вірусної пневмонії та ризики, пов'язані із запалення легень при коронавірусній хворобі нашій кореспондентці розповіла Наталя Павлюкович, доцентка кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Буковинського державного медичного університету.

Пневмонія, спричинена COVID-19: про що варто знати

Більшість пацієнтів, інфікованих COVID-19, переносять коронавірусну хворобу в легкій формі з наявністю симптомів, характерних для гострого респіраторного вірусного захворювання (сухий кашель, нежить, біль у горлі, помірне підвищення температури тіла). Однак, як зауважує лікарка, у частини інфікованих, особливо у людей із супутніми факторами ризику (старший вік, цукровий діабет, ожиріння, хронічні захворювання органів дихання та серцево-судинної системи, онкологічна патологія тощо), вірус уражає легені з розвитком вірусної пневмонії, яка у ряді випадків ускладнюється респіраторним дистрес-синдромом, що може призвести до летальних наслідків.

Більша імовірність розвитку запалення легень при коронавірусній хворобі спостерігається у осіб зі зниженим імунітетом, зокрема у курців, у хворих на ВІЛ/СНІД, у людей, які з тих чи інших причин приймають лікарські засоби, що пригнічують нервову систему (зокрема стероїдні гормони) тощо, - зазначає Наталя Павлюкович.

Потрібно також зазначити, що особливою категорією хворих є діти, які традиційно вважаються безсимптомними носіями вірусу. 

Науковиця наголошує на основних симптомах пневмонії, обумовленої COVID-19, про які варто знати кожному:

  • збільшена частота дихання;
  • виражена загальна слабкість;
  • задуха або утруднене дихання;
  • пітливість.

При появі або прогресуванні таких симптомів необхідно обов’язково повідомити про це свого сімейного лікаря.

Запалення легень у хворих на коронавірус: специфіка

Наша співрозмовниця зазначає, що у частини хворих пневмонія може перебігати без виражених клінічних симптомів і виявлятися лише при додаткових методах обстеження.

Діагноз COVID-19 пневмонії можна підтвердити за допомогою рентгенографії грудної клітки або комп’ютерної томографії легень. Остання дає можливість побачити типові для коронавірусного ураження легень ділянки ушкодження за типом "матового скла". Важливими для діагностичного пошуку є лабораторні аналізи крові з визначенням зниженого рівня лімфоцитів та підвищеного рівня С-реактивного білка, - говорить вона. 

Варто також підкреслити, що обов’язковим є вимірювання насичення крові киснем з використанням пульсоксиметра для визначення необхідності додаткової кисневої підтримки.

Лікування та профілактика

Пані Наталія розповідає, що лікування пневмонії, спричиненої COVID-19, зазвичай проводять у стаціонарі із використанням затверджених МОЗ протоколів ведення таких хворих. Частина хворих потребує додаткового призначення кисню для попередження гіпоксемії, у важких випадках застосовують штучну вентиляцію легень.

Особливих профілактичних заходів для попередження розвитку COVID-19-асоційованої пневмонії на сьогоднішній день немає, - наголошує наша співрозмовниця.

Однак, як підсумовує Наталка Павлюкович, традиційними та життєво необхідними залишаються засоби попередження власне інфікування самим вірусом. Лікарка нагадує про важливість дотримання соціальної дистанції, миття та дезінфекції рук, носіння масок у місцях скупчення людей, самоізоляції при появі мінімальних респіраторних симптомів.

Також необхідно пам'ятати, що вік є головним провісником ризику смерті від пневмонії. Пневмонія завжди є серйозною для літньої людини і насправді вона була однією з головних причин смерті людей похилого віку. Тому незалежно від того, наскільки ви здорові та активні, ризик отримати пневмонію зростає з віком, оскільки поступово природно слабшає імунна система, що ускладнює боротьбу організму з інфекціями та хворобами. Знаючи це, людям старшого віку потрібно більш ретельно запобігати ризику інфікування.

Читайте такожЛокдаун близько: в Україні встановлено чергове рекордне зростання нових випадків COVID-19

Ситуація з коронавірусом ускладнюється зростанням захворюваності на ГРВІ - Ляшко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пневмонія #COVID-19 #групи ризику #симптоми #ускладнення #лікування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...