• Головна
  • Ще одна серія зачекає до завтра: чому не можна нехтувати здоровим сном
Новини компаній
13:04, 26 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Ще одна серія зачекає до завтра: чому не можна нехтувати здоровим сном

Новини компаній
Ще одна серія зачекає до завтра: чому не можна нехтувати здоровим сном

“Ну ще одну серію і точно спати” - знайомо? А потім зіпсований непродуктивний день і постійна сонливість. Організм не витримує і хоче повноцінного відпочинку, та з’являються все нові і нові причини не спати: горять дедлайни, робота, навчання і сон знову і знову відходить на другий план. А дарма, адже важливіше повноцінного сну не може бути нічого.

Скільки треба спати - питання, яке насправді не має чіткої відповіді, адже комусь достатньо і 6 годин, а комусь і 8 замало. Головне, щоб Вашому організму вистачило часу на відновлення сил. Під час сну відновлюються клітини, прискорюється ріст м’язів, якщо вдень Ви займалися спортом, нормалізується робота серця, підвищується імунітет, структурується інформація.

Скільки часу має тривати здоровий сон?

Прийнято вважати, що для організму дорослої людини 7-9 годин сну на добу буде достатньо. Все залежить від способу життя, фізичної активності та індивідуальних особливостей. Якщо Ваш день був продуктивним, Ви багато працювали та займалися спортом, то спати варто на годину - дві більше ніж зазвичай.

Дітям варто спати більше, але все також залежить від віку. Немовлята мають спати від 12 до 17 годин на добу, далі цей час з віком все скорочується: від 2 до 5 років дітям рекомендований сон тривалістю 10 - 14 годин, від 5 до 13 - 9-11 годин і від 13 до 17 - 8-10 годин.

Чим загрожує недостатня кількість сну:

Вже давно науковці підтвердили зв’язок між сном і увагою, тому щоб її зберегти варто лягати не пізніше 23:30. Чим більше Ви втомилися за день, тим чутливіші стаєте до вірусів та бактерій, тому можете легко підхопити різні хвороби. Якщо лягати спати вчасно, то можна зберегти своє здоров’я.

Для жінок, які стежать за фігурою важливим фактом є те, що чим пізніше ми лягаємо, тим більше ризикуємо набрати зайву вагу. Кожна втрачена година сну збільшує індекс маси тіла.

Якщо Вас часто мучать кошмари - причина може бути також у недостатності сну. Коли людина мало спить, в її організмі виробляється кортизол, гормон стресу, що може спровокувати такі сни.

Якщо вчасно лягати і достатньо висипатися, збільшується активність організму і Ви можете зробити набагато більше справ, ніж якщо взятися за них вночі і пропустити сон.

Чим менше ми спимо, тим більше стресів переживаємо. Якщо достатньо висиатися, нам буде легше приймати важливі рішення та вирішувати проблеми.

Висипання - краще за будь-яку косметику. Здорова шкіра і сон досить тісно пов’язані. Під час повноцінного сну відновлюються пошкоджені частини нашої шкіри, а якщо відпочинок триває недостатню кількість часу, шкіра може залишатися пошкодженою та ставати “несвіжою”. Від цього і постійні синці під очима, які ми так старанно намагаємось приховати. Проте варто також пам’ятати, що і занадто довгий сон шкідливий, потрібно знайти для себе золоту середину.

Недостатній сон може також не дозволяти жінкам швидко завагітніти, адже від цього порушуються функції яєчників.

Якщо не висипатися, підвищується больовий поріг та погіршується пам’ять.

Чому “відсипання на вихідних” не допоможе:

Коли Ви хворієте і лікар призначає ліки, Ви маєте приймати їх регулярно і щодня. Якщо вип’єте всі пігулки за один день - це не лише не допоможе, але і погіршить ситуацію. Така ж ситуація і зі сном. Ми не можемо за 2 ночі довгого сну вирішити проблеми, завдані організму впродовж тижня, тому спати достатньо потрібно постійно.

Більше цікавої інформації на цю та інші теми можна знайти на сайті Brain UP.

Переходьте та дізнавайтесь багато нового.

#скільки треба спати #здоровий сон #чому важливо висипатися
Оголошення
live comments feed...