• Головна
  • Директор школи запитав уряд як захистити вчителів від COVID-2019 - відповіді не потішили
страхування освітян
13:10, 27 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Директор школи запитав уряд як захистити вчителів від COVID-2019 - відповіді не потішили

страхування освітян
Директор школи запитав уряд як захистити вчителів від COVID-2019 - відповіді не потішили
Захворювання на COVID-19 вчитель може отримати під час виконання своїх професійних обов’язків, але не внаслідок своєї діяльності. Тому COVID-19 не може вважатися професійним захворюванням педагогів, відтак, педагогічні працівники не можуть розраховувати на додаткове обов’язкове державне страхування у випадку інфікування, пише 0372.ua.
COVID-19 не може вважатися професійним захворюванням педагогів
Такою була офіційна відповідь МОН України на лист спеціалізованої школи № 210 міста Києва, який педагогічний колектив написав до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.  Про це директор школи Дмитро Ламза повідомляє у Фейсбук.
Він зауважує, що у листі до уряду було поставлено три простих запитання:
1. Як вчителям отримати страхування на випадок зараження Ковідом- 19?
2. Чому центральна влада не дбає про освітян?
3. Чому вчителям не проводять безкоштовне тестування?
Дмитро Ламза зізнається, що чекав більш аргументованої відповіді, сподівався, що зможе почути якісь рекомендації щодо страхування свого колективу.
Але не так сталось, як гадалось! З відповіді Міністерство освіти і науки України та Міністерство соціальної політики України я дізнався про багато чого цікавого. Ділюся з вами! - пише він.
По-перше, керівник освітнього закладу зазначає, що у листі було подано низку законопроєктів, які, на думку МОНу, допоможуть захистити працівників освіти. МОН вважає, що не потрібно вносити зміни до ст. 39 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб".
По-друге, прочитавши відповіді, він зрозумів, що контактують з інфікованими тільки медики.
Вчителі та інші працівники закладів освіти мають все робити, щоб уникнути контактів з хворими людьми та дітьми, і будь-яка підозра на потенційну присутність у здобувача освіти COVID-19 має призводити до виключення цього здобувача освіти з освітнього процесу і, як мінімум, переведення його на віддалений режим навчання, - йдеться в офіційній відповіді МОН України.
Відповід МОН на лист спеціалізованої школиВідповід МОН на лист спеціалізованої школиВідповід МОН на лист спеціалізованої школиВідповід МОН на лист спеціалізованої школи
Зі слів директора спеціалізованої школи, ця позиція трохи не зрозуміла, бо вчитель не контактує з хворими, але має виявляти та ізолювати хворих.
Мені стає цікаво, коли вчитель, виявивши хвору дитину, має її "виключити" з освітнього процесу? До того моменту, коли приїдуть батьки хворої дитини, хто в закладі контактує з нею? Хто буде надавати першу допомогу? Хто буде контролювати хвору дитину в тимчасовому ізоляторі? Хто буде передавати цю дитину батькам?. Так! Звичайно! З логіки міністерств дитина має це все робити сама…. Бо вчителі не контактують з хворими, - йдеться у дописі.
Як зауважує Дмитро Ламза, якщо вчителі не можуть підходити до хворої дитини, то це має робити медична сестра школи. Проте у такій ситуації виникають інші питання: Медичні сестри теж не застраховані та не захищені від COVID-19; після контакту з дитиною медична сестра має бути ізольована; хто буде працювати у школі? Що робити школам, де немає медичної сестри? На ці запитання, як говорить освітянин, відповідей не отримали.
У Міносвіти, посилаючись на Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", роз’яснили: "Професійне захворювання є захворюванням, яке виникло внаслідок професійної діяльності застрахованого та зумовлюється виключно або переважно впливом шкідливих речовин і певних видів робіт та інших факторів, пов’язаних з роботою".
Захворювання на COVID-19 вчитель може отримати під час виконання своїх професійних обов’язків, але не внаслідок своєї діяльності. Тому COVID-19 не може вважатися професійним захворюванням педагогів.
Відтак, педагогічні працівники не можуть розраховувати на додаткове обов’язкове державне страхування у випадку інфікування. Учителі мають право на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання, зокрема на коронавірусну хворобу. Ці виплати здійснюються вчителям на підставі листка непрацездатності за тими ж правилами, що й працівникам будь-якої іншої галузі, - йдеться у листі.
У зв'язку з останніми подіями щодо освітянських питань, Дмитро Ламза робить висновки, "що Кабінет міністрів України здатний активно приймати рішення про перенесення підвищення заробітної плати педагогам на рік (Постанова КМУ №1149 від 23 листопада 2020 року), а вирішити питання щодо їх страхування та тестування можна просто зробивши відписку або просто зареєструвати у ВР України чотири законопроекти, які просто будуть чекати".
На кого нам сподіватися, ми не знаємо! Залишається тільки молитися і чекати, що твій заклад освіти омине цей страшний вірус! - пише педагог.
#страхування вчителів #коронавірус #лист МОН #інфікування педагогів
Оголошення
live comments feed...