• Головна
  • Введення у храм Пресвятої Богородиці: сьогодні на Буковині велике свято - що варто знати
Релаксні новини
07:33, 4 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Введення у храм Пресвятої Богородиці: сьогодні на Буковині велике свято - що варто знати

Релаксні новини
Введення у храм Пресвятої Богородиці: сьогодні на Буковині велике свято - що варто знати

4 грудня відзначається православне свято – Введення у храм Богородиці. Інша його назва – Третя Пречиста. Саме цього дня трирічну Діву Марію батьки привели до церкви, щоб вона служила Богу. Первосвященник увів дитину у Святая Святих, куди міг заходити тільки він і лише раз на рік, пише 0372.ua.

За переказами, батьки Марії, Йоаким і Анна довго не могли мати дітей, вони молилися Богу і вірили у появу нового життя. У відповідь на молитви на старості років у них з'явилася донька, яку назвали Марією. На знак подяки Господу, батьки віддали трирічну Марію до Єрусалимського храму на службу Божу.

Похід до храму тривав три дні пішки. Введення було особливо урочистим. П'ятнадцять високих сходин дівчинка подолала з дивовижною легкістю. Біля дверей її зустрічав первосвященик Захарія. Він благословив Марію згідно з усіма традиціями, і вона залишилася на поруках священиків до повноліття.

Виховувалася у товаристві благочестивих дів, читала Святе Письмо, молилася та займалася рукоділлям. Після смерті батька до Марії переїхала жити її мати Анна. Через два роки Анна померла, і Марія залишилася сиротою. Пресвята Богородиця перебувала у храмі аж до заручин зі святим Йосифом.

Цікаво, що Святе Євангеліє нічого не говорить про подію Введення. Це свято засноване на традиціях Церкви й апокрифічних книгах, передусім Протоєвангелії Якова і Євангелії Матея (Матвія) "Про Різдво Пречистої Діви Марії".

За багатовікову історію цього свята в народній пам'яті сформувалися безліч пов'язаних з ним вірувань. Прикмети на Введення у храм пресвятої Богородиці стосуються головним чином погоди.

Наші пращури вірили, що за погодою на Введення можна було передбачити, якою буде майбутня зима. Заморозки – до лютої зими, теплий день – до м'якої. Якщо сніг випав до Введення – значить швидко зійде, якщо після Введення – буде лежати до весни.

Вважалося, що при настанні ранніх холодів в цей день вода починає міцно замерзати, і можна вже не боячись ступати на закрижанілі водойми.

Напередодні Введення в храмах здійснюється всенічне бдіння, а в саме свято – урочиста служба. В день Введення в храм було заведено приводити дітей до церкви на першу сповідь.

Водночас, в містах і селах починали працювати галасливі ярмарки, а вивільнені від польової роботи селяни ходили один до одного в гості.

Введення в храм Пресвятої Богородиці – що не можна робити

З цим святом пов'язана також низка релігійних заборон та забобонів. На Введення небажано займатися важкою працею, пранням, шиттям, прибиранням та іншими домашніми справами. Вважалося, що в день Введення і після нього не можна копати землю – це може призвести до неврожаю.

Небажано було давати гроші в борг, лихословити і конфліктувати. Господарі, які приймають гостей, у цей день слідкували за тим, щоб першою до хати зайшов чоловік, а не жінка.

Іменини сьогодні відзначають: Аріадна, Ада, Прокоп, Ярополк, Марія.

#свято 4 грудня #Третя Пречиста #день янгола сьогодні #яке свято 4 грудня
Оголошення
live comments feed...