• Головна
  • У новому бюджеті грошей на лікування хворих з COVID-19 та доплати медикам не вистачить - НСЗУ
медицина
21:17, 30 листопада 2020 р.
Надійне джерело

У новому бюджеті грошей на лікування хворих з COVID-19 та доплати медикам не вистачить - НСЗУ

медицина
на доплати медикам у новому році грошей не вистачить / фото з відкритих джерел

на доплати медикам у новому році грошей не вистачить / фото з відкритих джерел

У новому бюджеті на 2021 рік на охорону здоров’я на Програму медичних гарантій 2021 мають намір виділити 123 млрд грн, яких не вистачить на кілька дуже важливих для країни та громадян речей, пише 0372.ua.
Про це фахівці НСЗУ повідомляють на офіційній Фейсбук-сторінці.
В НСЗУ зазначають, що у запропонованому бюджеті на 123 млрд на лікування пацієнтів з COVID-19 на весь рік передбачено лише 14,5 млрд грн.
Зважаючи на динаміку захворюваності і зростання навантаженості на систему, вже у другому кварталі нам доведеться в десять разів зменшити видатки на лікування пацієнтів з COVID-19. І відмовитися від доплат лікарям за роботу з такими пацієнтами, - йдеться у повідомленні.
У Службі переконані, аби подолати пандемію, потрібно закладати кошти не лише на лікування, а і на запобігання інфікуванню. Найбільш надійний метод - це вакцинація.
У бюджеті обсягом 123 млрд у Програмі медичних гарантій 2021 не достатньо коштів для підвищення фінансування первинної ланки медичної допомоги та вакцинацію від COVID-19. Це питання національної безпеки. Уряди США, Німеччини на ще багатьох країн уже готуються до масштабного проекту вакцинації. І з боку України буде відповідальним та виваженим кроком - виділити на це кошти та забезпечити громадян захистом від хвороби, - повідомляє НСЗУ.
Бюджет у 123 млрд не дозволить НСЗУ запровадити доплати за досягнення індикаторів якості для первинної та екстреної допомоги. А це - якраз про зміни на краще, які має відчути пацієнт: сімейні лікарі краще надають допомогу, екстренка швидко везе пацієнта саме туди, де його можуть врятувати. Також НСЗУ доведеться зменшити кількість послуг з ранньої діагностики раку, які держава оплатить пацієнтам. А онкологічні захворювання - серед лідерів в причинах смертності в Україні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджет 2021 #медицина #програма медичних гарантій #лікування коронавірусу
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...