• Головна
  • Випускників шкіл можуть звільнити від ДПА у формі ЗНО через ситуацію з COVID-19
державна підсумкова атестація
10:43, 4 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Випускників шкіл можуть звільнити від ДПА у формі ЗНО через ситуацію з COVID-19

державна підсумкова атестація
фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

Зважаючи на епідемічну ситуацію, випускників, які 2021 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, можуть звільнити від обов'язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, про Помаранчевий рівень небезпеки: як в Україні працюватимуть садки, школи та виші

Пропонується звільнення від ДПА у формі ЗНО здобувачів повної загальної середньої освіти, фото з відкритих джерел

Пропонується звільнення від ДПА у формі ЗНО здобувачів повної загальної середньої освіти, фото з відкритих джерел

Про це в коментарі Освіта.ua повідомив в. о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко, підбиваючи підсумки обговорення форматів проведення ЗНО-2021 на засіданні парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій, що відбулося 2 грудня.

За його словами, зважаючи на епідемічну ситуацію, в УЦОЯО було розроблено декілька моделей проведення ЗНО у 2021 році. Відповідно до деяких з них пропонується звільнення від обов'язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО здобувачів повної загальної середньої освіти.

Наразі в Центрі визначили пріоритетною модель, за якої державна підсумкова атестація для осіб, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, відбуватиметься за вибором випускника – або в закладі освіти (письмова чи усна форма, зокрема з використанням дистанційних технологій), або у формі ЗНО.

Водночас для осіб, які планують вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено у встановлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

У разі ухвалення зазначеної моделі випускники, які виявлять бажання скласти ДПА в закладі освіти, мають подати відповідну заяву до свого закладу.

При цьому результати ДПА будуть встановлені всім випускникам, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

У разі вибору зазначеної моделі зменшиться кількість учасників ЗНО з кожного предмета, а отже, і загальна кількість тестувань. Така ситуація пов‘язана з тим, що значна частина учасників тестування з числа учнів закладів вищої освіти і переважна більшість із числа учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти реєструється для участі в ЗНО виключно з метою проходження ДПА, – зазначив Валерій Бойко.

Окрім того, очільник Українського центру оцінювання якості освіти наголосив, що відповідно до чинного законодавства проходження ДПА за рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів має обов’язково здійснюватися у формі ЗНО, окрім випадків, визначених законодавством.

"У зв’язку з цим, у разі обрання такої моделі проведення ЗНО-2021, Верховна Рада має прийняти відповідні законодавчі зміни, які унормують можливість проведення у 2021 році ДПА за рівень повної загальної середньої освіти не лише у формі ЗНО", – підкреслив Валерій Бойко.

До розгляду цього питання парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій повернеться в першій половині березня, коли буде більше інформації про стан епідемічної ситуації в країні.

У разі позитивного рішення профільний комітет рекомендуватиме парламенту проєкт відповідних законодавчих змін.

Читайте такожСумна статистика: на Буковині COVID-19 активно хворіють понад 17 тисяч буковинців

Чернівецький центр крові отримав дороговартісний апарат, що рятує життя породіль з кровотечею

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ДПА #ЗНО-2021 #випускники шкіл
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...