• Головна
  • Прокопій зимовий та День волонтера: яке свято сьогодні на Буковині
Релаксні новини
07:02, 5 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Прокопій зимовий та День волонтера: яке свято сьогодні на Буковині

Релаксні новини
Прокопій зимовий та День волонтера: яке свято сьогодні на Буковині

У православному календарі 5 грудня - день вшанування пам’яті мученика Прокопія Кесарійського (Палестинського), читця. Інші назви свята: «Прокопій», «Прокопій зимовий», «Філімон», «Віхостав», пише 0372.ua з посиланням на inlviv.in.ua.

У переказі йдеться про те, що Прокопія народився і жив на території Єрусалиму, служачи читцем в Кесарійської церкви. В обов’язки Прокопія входило ще й роз’яснення Святого Письма, а також його переклад на сирійський мову.

Прославився Прокопій тим, що за своє праведне життя отримав дар чудотворення і почав зцілювати хворих. Намісник Палестини, в свою чергу, проводив активну боротьбу з послідовниками християнської віри.

Тому Прокопія заарештували і стали змушувати відректися від Христа. Проповідник відмовився зробити це, за що був страчений.

До дня Прокопа вже встановлювався санний зимовий шлях, чоловіки в цей день ремонтували сани, а за потреби відправлялися на ярмарок, щоб купити нові. Також 5 грудня прокатували дороги по снігу до сусідніх сіл і до лісу, щоб можна було їздити за дровами.

По узбіччях доріг встромляли своєрідні віхи як орієнтири, ними служили кілки з солом’яними пучками нагорі або просто довгі палиці. Звідси і пішла народна назва дня — «Віхостав».

У жінок в Прокопіїв день було своє заняття. Вони збиралися по кілька осіб і вирушали в ліс, щоб відшукати під сніговим покривом траву ефілію. Вдома з такої магічної трави готували відвари. В народі вірили, якщо випити це зілля, то горбатий чоловік спину розпрямить, а невисокий підросте.

У давнину вдень 5 грудня займалися своїми господарськими справами, а ввечері обов’язково збиралися на загальне свято всім поселенням. Підготовка до цієї події починалася за кілька днів.

Прикмети на 5 грудня:

  • Прийшов Прокіп — розрив замет, по снігу ступає — дорогу копає.
  • Якщо в Прокоп’єв день тепло, то зима буде довгою і сніжною.
  • Якщо в ополонці вода піднялася вище льоду, то скоро настане відлига.
  • Вовки близько підійшли до будинків, значить всю зиму будуть міцні морози, а весна прийде пізно.
  • Якщо ворони і галки літають над деревами великими зграями – бути швидкому снігу, а якщо сідають на землю, то відлиги.
  • Народжені 5 грудня горді й витривалі. Вони ніколи не зіб’ються з шляху ні в лісі, ні в житті. 

Іменини сьогодні відзначають: Архип, Олексій, Опанас, Валерія, Василь, Володимир, Герасим, Іван, Ілля, Максим, Михайло, Петро, Павло, Тадей, Федір.

Професійне свято святкують: волонтери, працівники статистики.

#свято 5 грудня #день янгола сьогодні #свято 5 грудня на Буковині
Оголошення
live comments feed...