• Головна
  • Останній день року: які традиції та свята відзначають на Буковині сьогодні
Релаксні новини
07:38, 31 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Останній день року: які традиції та свята відзначають на Буковині сьогодні

Релаксні новини
Останній день року: які традиції та свята відзначають на Буковині сьогодні

В останній день грудня вшановується пам’ять святителя Модеста Єрусалимського, який у народі вважається покровителем худоби, пише 0372.ua.

У минулі часи цього дня відзначали чоловічі братчини (складчини) з пивом і м’ясом присвяченого святій тварині.

Дванадцята ніч

У цей день відзначається язичницьке свято Дванадцята ніч, коли закінчується Йоль. Дванадцята ніч — це ніч народження нового року, нового життєвого циклу. У дванадцяту ніч брами світів відкриті, і всі жителі збираються в місці святкування Йоля, щоб веселим застіллям вітати нове життя.

Народні прикмети на 31 грудня:

  • Чим сильніші були морози, тим менше були можливі у майбутньому снігопади і заметілі.
  • Погода цього дня вказує, якою буде погода в червні.
  • На Модеста можна було передбачити свою долю на майбутній рік. Для цього лягали на тік, де молотили хліб, і слухали: якщо під тим, хто ворожить застукає, на нього чекає смерть, якщо задзвенить — весілля, а якщо почується молотьба, буде багатим. 
  • Святого Модеста вважали покровителем домашньої худоби, тому селяни зверталися до нього з молитвами, просили допомогти тваринам легше перенести зиму.
  • Перед Новим роком необхідно віддати всі борги, інакше весь наступний рік в боргах проведеш. Ще вірили, що вустами дитини сьогодні говорить Ангел. Тому до дитячих прохань чуйно прислухалися.

Іменини сьогодні візначають: Віра, Віктор, Володимир, Зоя, Іван, Ілля, Марко, Маркіян, Михайло, Модест, Микола, Севастян, Семен, Сергій, Фадей (Тадей).

Сайт міста Чернівці 0372.ua вітає Вас з прийдешнім Новим роком! Ми бажаємо Вам здоров'я, сімейного затишку та всього найкращого!

#Сайт міста Чернівці 0372.ua вітає вас з прийдешнім Новим роком! Ми бажаємо вам всього найкращого!
Оголошення
live comments feed...