• Головна
  • Кулеба розповів, чи закриватимуть кордони на час локдауну
локдаун
10:08, 7 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Кулеба розповів, чи закриватимуть кордони на час локдауну

локдаун
Кулеба розповів, чи закриватимуть кордони на час локдауну

Закривати кордони чи обмежувати авіасполучення зараз недоцільно. І наразі локдаун закордонному відпочинку не загрожує, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, Готелі та гірсько-лижні курорти: Ляшко розповів, кому ще дозволять працювати під час січневого локдауну

Закривати кордони чи обмежувати авіасполучення зараз недоцільно

Про це Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів в інтерв'ю РБК-Україна. 

Глава закордонного відомства України повідомляє, що питання локдауну вперше урядовці обговорили буквально минулого понеділка, наразі є різні сценарії. З приводу того, що чимало українців запланували провести новорічний відпочинок десь за кордоном, багато вже взяли квитки, міністр зауважив, що коментувати колегіальне рішення, яке ще не ухвалене, було б не коректно.

"Але моя позиція як міністра закордонних справ полягає в тому, що у разі запровадження локдауну я вважаю недоцільним запроваджувати заборону на в'їзд іноземців до України та закривати аеропорти, як ми робили це навесні," - сказав він.

Кулеба пояснив, що коли навесні вірусу в країні ще не було, задача була в тому, щоб перекрити канали його можливого потрапляння на територію України.

Тоді мало сенс закриття аеропортів і заборона на в'їзд іноземців. Нині ситуація відрізняється. Вірус вже є всередині країни, як і у всіх інших країнах. Встановлювати заборону на в'їзд вважаю недоречним, і під час дискусій про локдаун буду відстоювати цю позицію, - зазначив міністр.

Зі слів міністра закордонних справ, закривати кордони чи обмежувати авіасполучення зараз недоцільно. "І наразі локдаун закордонному відпочинку не загрожує. Локдаун – це те рішення, яке уряд має ухвалювати колегіально, тому, безумовно, будемо шукати максимально збалансоване рішення", - каже він.

Щодо того, коли для українців виїзд в інші країни відкриється, зокрема в ЄС, міністр відповів, що це не питання загальної вакцинації, але це питання безумовно суттєвого зменшення цифр в Україні і країнах ЄС.

Але не треба все зводити до ЄС. Насправді в світі є куди поїхати, і ми постійно працюємо з різними країнами світу, щоб розблоковувати можливість для українців туди поїхати. Нині, навіть попри пандемію та карантинні обмеження, у нас 63 країни, куди можна поїхати, з них 10 у Європі, - підсумував Кулеба.

Він також наголосив, що міністерство працює з усіма країнами засобами дипломатії, щоб відкривати додаткові можливості подорожей для громадян України. "Наприклад, ще минулого року була укладена угода про безвіз з Північною Македонією. А вже на цих вихідних полетів перший в історії прямий авіарейс Київ-Скоп’є. Вперше за історію дипломатичних відносин України та Північної Македонії, наші дві столиці будуть віднині з’єднані регулярним прямим авіасполученням. До речі, Північна Македонія зараз відкрита для українців, попри пандемію", - зауважив Кулеба.

Зрештою, на його думку, туристичні подорожі до ЄС під час пандемії – це окрема історія, бо ЄС централізовано визначив певні керівні принципи, якими керуються держави-члени. "Тут вже у справу втручається арифметика, і тут можливості дипломатії обмежені цифрами захворюваності," - зазначив очільник міністерства закордонних справ.

Читайте такожВихідні та святкові у січні: скільки днів відпочиватимуть буковинці

В Україні фіксується добове зменшення інфікувань коронавірусом

#локдаун #відпочинок за кордоном #авіасполучення #Кулеба
Оголошення
live comments feed...