• Головна
  • Коли українцям чекати на вакцину від коронавірусу: розповіли у Центрі громздоров'я МОЗ
вакцина від коронавірусу
16:02, 7 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Коли українцям чекати на вакцину від коронавірусу: розповіли у Центрі громздоров'я МОЗ

вакцина від коронавірусу
Україна може отримати першу партію вакцини в середині або наприкінці січня 2021 року / фото з відкритих джерел

Україна може отримати першу партію вакцини в середині або наприкінці січня 2021 року / фото з відкритих джерел

Україна може розраховувати від COVAX на близько 8 млн доз вакцини від коронавірусу, якою охоплять 20% населення. Проте реально цих доз вистачить на вакцинацію 4 млн людей, бо одній людині треба вводити дві дози вакцини, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, що Вакцинувати від COVID-19 у 2021 мають намір половину українців

Про це в.о. голови Центру громадського здоров'я МОЗ Ігор Кузін розповів в інтерв'ю виданню LIGA.Life. 

Ігор Кузін, фото Укрінформ

Ігор Кузін, фото Укрінформ

Як він зазначив, наразі проводяться перемовини щодо отримання вакцини від коронавірусу за двома паралельними лініями. Перша – перемовини щодо COVAX, ця ініціатива об’єднала майже всі країни світу. 7 грудня – дедлайн, коли країна може подати свій запит на вакцину.

В нас він уже сформований. Ми розуміємо, що можемо розраховувати на близько 8 млн доз, це – 20% населення. Цих доз вистачить на вакцинацію 4 млн людей, бо одній людині треба вводити дві дози вакцини, - каже Кузін.

Нинішній очільник ЦГЗ зауважує, що COVAX може постачати нам одразу кілька вакцин від різних виробників. Розподіл такої вакцини поки не відомий жодній країні. Україна може отримати будь-яку.

За попередньою інформацію, Україна може отримати першу партію вакцини в середині або наприкінці січня 2021 року. COVAX каже, що перша партія вакцин складатиме 3-5% від загальної кількості, яку має отримати країна.

Це буде пробна стартова партія, щоб держава показала не лише свої логістичні здатності, а щоб ми могли пропрацювати усі логістичні питання доставки вакцини, забезпечення холодового ланцюга, вакцинальну кампанію і так далі. Якщо держава справляється, йдуть наступні поставки, - стверджує він.

З його слів, додатково Україна веде перемовини з іншими виробниками напряму за кошти держбюджету. На купівлю вакцини заклали 15 млрд грн. Залежно від перемовин, вакцина може прийти раніше чи пізніше від COVAX.

Ігор Кузін також розповів, що наразі виробники вакцин працюють на трьох холодових режимах: -60-80 градусів, -20 -40 і + 2 – + 8.

Ми провели аудит обладнання для перевезення кожного холодового режиму. Такі дані в нас є на рівні району. Тому, наприклад, якщо в нас буде вакцина для зберігання в +2– +8, то можемо спустити до рівня району вакцину. Якщо -20 -40 – до рівня області. Далі група експертів прорахувала всі групи, які потребують вакцинації. Медики і військовослужбовці – перша лінія, - говорить він.

У разі, якщо дадуть вакцину, яку треба зберігати при мінус 60-80, то її можна зберігати лише на національному рівні, де є обладнання, і потім маленькими партіями доставляти в регіони і одразу повертатися за іншими. "Найоптимальніший для України варіант – вакцина для зберігання в +2 – +8, бо ми маємо багато такого обладнання", - заначив Кузін.

Також в.о. гендиректора ЦГЗ зауважив, що наразі в Україні 20 млн людей входить в групи, які плануть провакцинувати. "Якщо якась вища за рейтингом група відмовлятиметься, медики, наприклад, то вакцина піде наступним за рівнями групам," - сказав він.

Читайте такожЛікар прогнозує, що пік другої хвилі COVID-19 накриє Україну у січні, а далі буде й третя

У Чернівцях страйкують працівники діагностичного центру

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцина #щеплення #коронавірус #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...