• Головна
  • Локдаун в Україні потрібно запроваджувати найближчими днями, а в січні вже виходити з карантину - експерт
Локдаун
14:49, 8 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Локдаун в Україні потрібно запроваджувати найближчими днями, а в січні вже виходити з карантину - експерт

Локдаун
Згідно з європейськими дослідженнями, від інфікування до захворювання проходить в середньому п'ять днів. Фото з  відкритих джерел

Згідно з європейськими дослідженнями, від інфікування до захворювання проходить в середньому п'ять днів. Фото з відкритих джерел

Екс-заступник міністра охорони здоров'я та керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Павло Ковтонюк вважає, що локдаун в Україні необхідно запроваджувати найближчими днями.Як він повідомив в  інтерв'ю "УНІАН", через місяць області повинні почати з нього виходити, за умови виконання цільових індикаторів.

Нагадуємо, раніше ми писали: ДТП в Чернівцях: потерпілий 50-річний буковинець

Павло Ковтонюк

Павло Ковтонюк

Ковтонюк пояснив, що існує чотири цільових індикатори, що відображають повернення контролю над поширенням коронавірусу.

Вони стосуються кількості випадків, кількості позитивних тестів (5% від усіх узятих) і кількості заповнених ліжок у лікарнях. Крім того, необхідно, щоб Динаміка ходу епідемії стабільно йшла на спад.

"Через місяць жорсткого локдауна дивимося на індикатори і виходимо, або чекаємо ще тиждень. Ми думаємо, що за таких умов у другій половині січня з карантину можна було б вийти всією країною", – зазначив Ковтонюк.

Він підкреслив, що логіка такого підходу в тому, що на короткий період "дають подихати" лікарям і знімають з них навантаження на місяць. При цьому система тестування і відстеження контактів повинна "прийти в себе" і посилитися.

"Я можу пояснити чому місяць, а не два, не три тижні. У нас обговорюється варіант: "давайте закриємося, потім відкриємося, потім знову закриємося". Так працювати не буде. У Європі локдаун починав впливати на кількість випадків лише на другому-третьому тижні, а на п'ятому-шостому – зменшувалася кількість госпіталізованих і смертей внаслідок COVID-19", – нагадав Ковтонюк.

Експерт пояснив, що це пов'язано з тим, що існує "відкладений ефект". Згідно з європейськими дослідженнями, від інфікування до захворювання проходить в середньому п'ять днів, до госпіталізації – 10-14, до смерті – 14-18 днів.

"Вплив будь-яких обмежень відбудеться не раніше двох-трьох тижнів. Ми не зможемо зрозуміти раніше ніж через місяць, чи є стійка тенденція до зниження", - додав Ковтонюк.

Він підкреслив, що невеликими карантинними обмеженнями поширення коронавірусу вже не зупинити. Вони могли використовуватися місяць тому.

Читайте також: "Вийшла від родички і не повернулася": у Чернівцях розшукують жінку

Чернівці - незмінний лідер за кількістю нових випадків коронавірусу:ситуація в області

УНІАН

#локдаун #неефективність #коронавірус #боротьба #населення #українці #хвороба
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...