• Головна
  • В Україні на COVID-19 тестуватимуть усіх, хто матиме ознаки ГРВІ
Новини України
18:22, 12 грудня 2020 р.
Надійне джерело

В Україні на COVID-19 тестуватимуть усіх, хто матиме ознаки ГРВІ

Новини України
В Україні на COVID-19 тестуватимуть усіх, хто матиме ознаки ГРВІ

У Міністерстві охорони здоров’я оновили стандарт надання медичної допомоги в частині здійснення тестування на COVID-19. Про це повідомив на брифінгу глава МОЗ Максим Степанов, пише 0372.ua.

Нагадуємо, раніше ми писали: "Найдорожча повія США" подала до суду, бо карантин залишив її без роботи

- Ми оновили стандарт надання медичної допомоги в частині здійснення тестування. Я підписав відповідний наказ, і до цього дав доручення, щоб ми суттєво розширили перелік осіб, яких ми будемо тестувати, і тестувати безкоштовно, щоб збільшити кількість тестувань, - сказав Степанов.

Глава МОЗ уточнив, що лабораторії, які є в підпорядкуванні МОЗ, не завантажені на 100 відсотків, і що у них зменшилася кількість людей, які звертаються за тестуванням.

- Зокрема, що стосується тестування ПЛР-діагностикою, тут воно розповсюджується (на такі пункти – ред.), що людей треба тестувати з будь-якими ознаками респіраторного захворювання. Тобто, незалежно від того, чи відповідає ця симптоматика коронавірусній хворобі, чи не відповідає – відразу треба ПЛР-тест проводити такій людині (з ознаками респіраторного захворювання), щоб або підтвердити, або спростувати діагноз COVID-19, - зазначив міністр.

Окрім того, за його словами, було додано тестування методом експрес-діагностики, - швидкі тести на антиген, де результат встановлюється за 15 хвилин.

- Кого тестуватимемо у такий спосіб, - це люди, які мають відповідні ознаки коронавірусної хвороби або будь-якого респіраторного захворювання. Але у цьому випадку, якщо експрес-тест є позитивним, то він буде потребувати підтвердження ПЛР-тестом. Окрім того, особи, які мали близький контакт з людьми, які захворіли (на COVID-19 – ред.), теж будуть потребувати тестування експрес-тестами на антиген, - уточнив Степанов.

Глав МОЗ зазначив, що він уже дав відповідне завдання головному санітарному лікарю Віктору Ляшку і підрозділам МОЗ, щоб було підготовлено достатньо чіткий і зрозумілий алгоритм, як це відбувається, щоб все це було викладено доступною мовою.

- І я думаю, що на наступному тижні, максимум у понеділок – вівторок - ми максимально широко про це повідомимо, покажемо всю так звану інфографіку, щоб був зрозумілий маршрут пацієнта: в який спосіб тестуватися, що робити, якщо виникає будь-яка проблема, куди телефонувати і в який спосіб зробити це відповідне тестування, - уточнив Степанов.

Він повідомив, що наразі нарощуються потужності лабораторних центрів, у яких є можливості тестувати більше людей.

Читайте також: Небайдужі чернівчани об`єдналися і вирішили створити Інститут міста

Через негоду на Буковині одинадцять населених пунктів без світла

#Коронавірус #здоров'я #карантин #поширення #вірус #тестування
Оголошення
live comments feed...