• Головна
  • «Заборонений» онлайн: фільм про Василя Стуса виклали у відкритий доступ
Новини України
09:55, 16 грудня 2020 р.
Надійне джерело

«Заборонений» онлайн: фільм про Василя Стуса виклали у відкритий доступ

Новини України
«Заборонений» онлайн: фільм про Василя Стуса виклали у відкритий доступ

Художню стрічку «Заборонений» про долю репресованого українського поета та дисидента Василя Стуса тепер можна безкоштовно переглянути онлайн. Він – велика частина української історії, але його власна історія досить трагічна, – йдеться в описі стрічки, яка стала доступною для перегляду на YouTube телеканалу 1+1.

Нагадуємо, раніше ми писали: Цінова ситуація на споживчому ринку Чернівецької області у листопаді 2020 року

Кадри з фільму "Заборонений"

«Заборонений» – український художній повнометражний фільм про життя та загадкову смерть поета та його боротьбу із радянською системою. В картині зображені останні дні з життя Василя Стуса, а також його смерть у радянському таборі в ніч на 4 вересня 1985 року.

Події картини Романа Бровко розгортаються у 1965 році. Молодий поет Василь Стус, роль якого виконує Дмитро Ярошенко, не може змиритися з безправним становищем українців у Радянському Союзі та кидає виклик тоталітарній системі. Він говорить про те, про що мовчать мільйони. Незважаючи на постійний тиск і погрози, Стус не припиняє боротьбу навіть у засланні.

Початково назва фільму мала бути «Птах душі». Згодом назву змінили на «Стус» аби підкреслити що сюжет стрічки обертається навколо життя легендарного українського поета та дисидента Василя Стуса. Пізніше назву знову змінили — зі «Стуса» на «Заборонений»; творча група стрічки відмовилась від імені поета у назві через те, що у фільмі представлено не лише біографію Василя Стуса, а й як образ часу й уособлення боротьби з режимом.

Проєкт цього фільму став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно, яке виділило 19,3 млн гривень з загального бюджету у 38,5 мільйонів гривень компанії UM-Group на підтримку фільму «Птах душі».

Фільм вийшов в український кінопрокат 5 вересня 2019 року, до Дня пам’яті поета. Телепрем’єра фільму відбулася 28 листопада на каналі 1+1.

Читайте також:SWEET.TV провели наймасштабнішу «Битву блогерів» в Україні, щоб допомогти українському кіно

Чернівецька лікарня закупить додатковий дизель-генератор

#фільм #Василь Стус #онлайн #Заборонений
Оголошення
live comments feed...