• Головна
  • Вперше в історії США представниця корінних народів керуватиме департаментом в адміністрації Президента
США
11:42, 18 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Вперше в історії США представниця корінних народів керуватиме департаментом в адміністрації Президента

США
Вперше в історії США представниця корінних народів керуватиме департаментом в адміністрації Президента

Конгресменку Деб Хааланд, представницю корінних народів, новий президент США Джо Байден номінував на посаду у своїй адміністрації. Така кандидатура ініційована вперше за історію США, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, що Байден і Гарріс перемогли у номінації "Людина року-2020" за версією Time

Деб Халанд буде обіймати посаду керівниці Департаменту внутрішніх справ. Таку новину повідомили у перехідній команді Байдена напередодні, представляючи членів "кліматичної команди" обраного президента. Про це передає 24 канал з посиланням на Washington Post.

Зазначається, що якщо Хааланд затвердить на цій посаді, то вона стане першою в адміністрації представницею корінних народів. ЗМІ називають це призначення "переламним історичним моментом" у відносинах уряду США з корінними народами.

Департамент, який вона може очолити в адміністрації відповідає за управління землями федеральної власності, зокрема й щодо природних ресурсів. У сферу відповідальності входять також питання корінних народів США, а це – майже 1,9 мільйона осіб.

Хааланд наразі є віцерезиденткою комітету Палати представників з природних ресурсів. У команді обраного президента її називають "держслужбовцем, що "ламає бар'єри" і яка усію свою кар'єру присвятила боротьбі за родини.

Її пріоритетами на посаді буде захист клімату, збереження земель та чистої води, перехід до "чистої" енергетики.

"Такі як я ніколи не були секретарями в адміністрації або на чолі Департаменту внутрішніх справ… Я рішуче стоятиму за інтереси нас усіх, нашої планети й наших захищених земель," – заявила Деб Хааланд.

Хааланд стала однією з двох перших корінних американок, які були обрані до Конгресу у 2018 році.

Як відомо, що до корінних народів США належать різні племена індіанців, які проживають на території США, включаючи Гаваї та Аляску, а також ескімоси та алеути.

Читайте такожАмериканський регулятор визнав безпечність вакцини від COVID-19 компанії Moderna

Перше щеплення від коронавірусу у США отримав медик

#США #Байден #посада в адміністрації #корінна американка
Оголошення
live comments feed...