• Головна
  • У МОЗ визначили максимальний час прибуття карети швидкої до жителів сіл і міст
швидка допомога
13:01, 18 грудня 2020 р.
Надійне джерело

У МОЗ визначили максимальний час прибуття карети швидкої до жителів сіл і міст

швидка допомога
МОЗ скасувало поділ на сільських та міських жителів для виклику швидкої / фото з відкритих джерел

МОЗ скасувало поділ на сільських та міських жителів для виклику швидкої / фото з відкритих джерел

Міністерство охорони здоров'я скасувало територіальний принцип визначення максимального часу прибуття бригади екстреної медичної допомоги на виклики пацієнтів, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, що На Буковині зафіксували спалахи COVID-19 у двох закладах освіти: інфікувалися і діти, і персонал

Відповідні зміни затверджені міністерською постановою від 16 грудня, поінформувала на брифінгу заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Садов'як. Про це повідомляє Суспільне.

Головним принципом реформи стало скасування територіального поділу пацієнтів на сільських та міських жителів і запровадження єдиних нормативів часу прибуття екстреної медичної допомоги для всіх громадян України.

"Невідкладні стани проходять абсолютно однаково як у жителів сіл, так і міст. Тому МОЗ застосовує новий принцип визначення цільового часу прибуття екстреної медичної допомоги. Відтепер він буде визначатися не за територіальною належністю, а за пріоритетним станом пацієнта", – пояснила Садов'як.

Коли має приїхати швидка

Відповідно до нових нормативів МОЗ, у критичних випадках – зупинці дихання, масивній кровотечі або іншому випадку, що прямо загрожує життю пацієнта, швидка має прибути протягом 10 хвилин. У разі екстреного випадку – порушення свідомості, підозрі на інфаркт чи інсульт, тощо, бригада екстреної медичної допомоги має прибути до пацієнта протягом 20 хвилин.

Також МОЗ визначило категорію неекстрених випадків – коли життя пацієнта не перебуває під негайною загрозою, але потребує медичного огляду. Зокрема, такими випадками можуть бути підвищення артеріального тиску чи підозра на пневмонію. В таких випадках оператор кол-центру екстреної медичної допомоги може як повідомити сімейного лікаря пацієнта, який і проведе огляд, або передати виклик у центр первинної медико-санітарної так і вислати бригаду, яка прибуде до хворого та проведе огляд. Втім, виїзд до такого пацієнта буде здійснюватися тільки в разі незавантаженості бригад викликами на екстрені та критичні випадки.

Читайте такожНовий комп’ютерний томограф придбали для Чернівецької обласної лікарні

У кількох регіонах України заповненість ліжок для хворих на COVID-19 складає понад 60 %

#екстренна допомога #максимакльний час прибуття #територіальний принцип
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...