• Головна
  • Найкоротший день та найдовша ніч: сьогодні день зимового сонцестояння
сонцестояння
09:02, 21 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Найкоротший день та найдовша ніч: сьогодні день зимового сонцестояння

сонцестояння
21 грудня - день зимового сонцестояння / фото з відкритих джерел

21 грудня - день зимового сонцестояння / фото з відкритих джерел

Зимове сонцестояння відбувається в той момент, коли Сонце перебуває на найбільшій кутовій відстані від небесного екватора, день зимового сонцестояння  найкоротший у році, а ніч - найдовша, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше про Свята на Буковині 21 грудня

сонцестояння відбувається, коли Північний полюс відхилений найдалі від Сонця

Висота Сонця над горизонтом в момент зимового сонцестояння мінімальна, передає НВ.

Як зазначається, зимове сонцестояння відбувається щороку, коли Сонце досягає найбільшого південного схилення - 23,4 градуса. Це означає, що сонцестояння відбувається, коли Північний полюс відхилений найдалі від Сонця.

Залежно від календаря зимове сонцестояння відбувається 21 (частіше) або 22 грудня в Північній півкулі і 20 (частіше) або 21 червня в Південній півкулі. У 2020 для України точний час цієї події - 12:02 за Києвом 21 грудня.

Оскільки зимове сонцестояння триває лише короткий момент часу, то для дня, коли відбувається зимове сонцестояння, використовують інші назви, наприклад «найкоротший день». І дійсно - 21 грудня в Києві Сонце сходить о 7:56, а зайде - через 8 годин, о 15:56.

У різних культурах ця подія сприймалася по-різному, але у більшості народів вона розцінювалася як відродження. Так, у слов’ян свято називали Коляда, а у німецьких народів - Йоль.

У стародавньому світі люди побудували низку пам’ятників на честь сонцестояння. Як приклад можна привести Ньюгрейндж, величезну гробницю кам’яного віку, побудовану в ірландській сільській місцевості десь в 3200 році до нашої ери, приблизно за тисячу років до Стоунхенджа. Тунель, звернений до сходу, веде до головної камері, де, можливо, колись були розміщені мерці. Невелике вікно пускає в камеру світло в день сонцестояння протягом 17 хвилин.

У Стародавньому Єгипті Карнакський храм був побудований у відповідності із зимовим сонцестоянням в Луксорі понад 4000 років тому. Подібні будівлі можна побачити в Ангкор-Ваті в Камбоджі і Мачу-Пікчу в Перу.

Деякі стародавні традиції святкування сонцестояння живі й досі. Іранський фестиваль Ялда відзначає день, коли народився Мітра, ангел світла. Традиція була прийнята в релігії зороастрийців і її досі дотримуються. Китайський фестиваль Дунчжи відзначає момент, коли зимова тьма починає змінюватися світлом, родини чекають цього моменту за столом з традиційними частуваннями.

Читайте такожБільше половини нових випадків коронавірусу зафіксовано у Чернівцях

Гарячий шоколад до сніданку: рецепт домашньої смакоти

#зимове сонцестояння #найдовша ніч #найкоротший день
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...