• Головна
  • В Україні змінять ПЛР-тести через новий штам коронавірусу
Новини України
12:36, 22 грудня 2020 р.
Надійне джерело

В Україні змінять ПЛР-тести через новий штам коронавірусу

Новини України
В Україні змінять ПЛР-тести через новий штам коронавірусу

В Україні до кінця грудня змінять ПЛР-системи і процес тестування через новий мутований коронавірус, який зафіксували у Великій Британії. Про це на брифінгу заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, пише 0372.ua.

Нагадуємо, раніше ми писали: Додому на свята: на кордоні з ЄС черги через повернення українців

Віктор Ляшко

Велика Британія 27 грудня повинна опублікувати дослідження про зміну праймерів (короткий фрагмент ДНК - або РНК-мішені - ред.) нового коронавірусу. 

"В кінці грудня Центр громадського здоров'я збере всіх виробників тест-систем ПЛР, а також постачальників і промовить про зміну праймерів для того, щоб змінити наші ПЛР-системи і щоб додати мішень, яка буде виловлювати білок нового вірусу", - сказав Ляшко.

Ляшко запевняє, що тест-системи, які використовують в Україні, здатні виявляти нові штами коронавірусу. Він зазначив, що хоче спростувати фейк про те, що начебто українські лабораторії під час проведення досліджень на виявлення коронавірусу методом полімеразної ланцюгової реакції використовують тест-системи, які не вловлюють мутовані штами вірусу.

"Всесвітня організація охорони здоров'я після заяви, яка була оприлюднена у Великій Британії, звернула увагу всіх країн, щоб вони переглянули тест-системи, які використовуються в країнах, саме на їх прицільність до гену шипу S вірусу", - зауважив він.

За словами головного санлікаря, Україна ще на початку пандемії дослухалися рекомендацій ВООЗ і дозволила використання тест-систем, які визначають РНК вірусу за декількома фрагментами.

"Сьогодні навіть при появі нового штаму наші тест-системи спрацюють, і ми будемо чітко виявляти і діагностувати коронавірусну хворобу", - запевнив Ляшко.

Ляшко також наголосив, що в Україні «цілеспрямовано» будуть посилювати тестування, щоб встановити, чи циркулює новий мутований коронавірус в нашій країні.

Читайте також: Мер Чернівців Роман Клічук прийшов до суду

У МОЗ хочуть посили відповідальність за злочини проти медиків

#Віктор Ляшко. ПЛР #тестування #коронавірус #штам
Оголошення
live comments feed...