• Головна
  • Новий штам COVID-19 збільшує ризик зараження найближчого оточення - Ляшко
коронавірус
14:23, 28 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Новий штам COVID-19 збільшує ризик зараження найближчого оточення - Ляшко

коронавірус
Новий штам COVID-19 збільшує ризик зараження найближчого оточення - Ляшко
Пандемія коронавірусу не відступає, а його мутація підвищує можливість до передачі вірусу у колі найближчих людей, пише 0372.ua.
Про це застерігає головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на своїй Фейсбук-сторінці.
Рівні захворювання на COVID-19 ще досить високі, а нові властивості вірусу, після "британської" мутації, збільшують ймовірність передачі вірусу саме серед домашнього оточення, - каже він.
За таких обставин у більшості українців виникає питання, як безпечно для здоров'я відсвяткувати новорічні та різдвяні свята.
Традиційно, новорічні свята - це час зустрічі з рідними та друзями. Але як він зазначає, цього року дуже важливо відсвяткувати не лише весело, а й безпечно.
Ляшко радить дотримуватися певних правил, щоб свята були безпечними:
1. Плануйте святкування в компанії близьких вам людей, з якими ви проживаєте або контактуєте майже щодня! Утримайтеся від запрошення в гості людей, з якими останнім часом тісно не спілкувалися.
2. Заплануйте придбання подарунків завчасно. Здійсніть їх онлайн або в ранковий час щоб уникнути скупчення людей.
3. Надсилайте подарунки поштою, для родичів похилого віку з доставкою додому. А відкрити ці подарунки можна буде разом у новорічну ніч в онлайн спілкуванні.
4. Якщо все ж таки гостей не уникнути, то нагадайте їм вже зараз про необхідність носити маску, дотримання соціальної дистанції та обмеження зовнішніх контактів. Поцікавтесь чи мають вони симптоми хвороби чи не були в контакті з хворими. І якщо хоч щось з цього наявне, будь ласка, будьте розумними, перенесіть цю зустріч та святкування в онлайн.
"Не влаштовуйте і не беріть участь у жодних святкуваннях, якщо: вам або члену вашої сім'ї поставлено діагноз COVID-19; у вас є симптоми респіраторної хвороби; ви очікуєте результати аналізів на коронавірус; ви були в контакті з хворим на COVID-19, - закликає Віктор Ляшко.
#мутація #коронавірус #безпека #свята
Оголошення
live comments feed...