• Головна
  • Коронавірус, дистанційка та карантин: обрано найголовніші слова року
слово року
14:09, 8 січня 2021 р.
Надійне джерело

Коронавірус, дистанційка та карантин: обрано найголовніші слова року

слово року
Слова та визначення до них надсилають до "Мислово" звичайні користувачі / фото з відкритих джерел

Слова та визначення до них надсилають до "Мислово" звичайні користувачі / фото з відкритих джерел

Словник сучасної української мови і сленгу "Мислова" вибрав слова року. "Коронавірус", який ще рік тому був відомий лише медичним фахівцям, став головним словом у лексиконі українців, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, що Найбільшу шопку України відкрили у сусідньому з Чернівцями місті (ВІДЕО)

Про це повідомляє словник сучасної української мови "Мислово". Всі обрані слова в 2020 році справили визначальний вплив на життя людей, а отже і на мову. "Мислово" визначає головні слова року вже восьмий раз поспіль. Як зазначається, більшість найважливіших слів року все таки пов'язані з пандемією.

Головні слова 2020 року за версією "Мислово"

Пандемія – це результат швидкого та неконтрольованого поширення коронавірусу, який викликав паніку у світі та призвів до запровадження карантину чи локдауну.

Значною проблемою стала й інфодемія - швидке та неконтрольоване поширення неперевіреної інформації. Йдеться про поширення фейків.

Карантин – цього року він став засобом стримування пандемії. Це слово італійського походження увійшло в українську мову ще кілька століть тому і вживається значно частіше, ніж локдаун.

Самоізоляція – ще одне важливе слово зі словника часів коронавірусу. Сюди ж відноситься і соціальне дистанціювання.

Вакцина – протягом усього року не вщухав інтерес до щеплення від коронавірусу. У 2020 році розробили одразу декілька вакцин, і вже зараз у деяких країнах розпочали програми масової вакцинації.

Дистанційне навчання теж стало словом року. Саме пандемія надала новий імпульс діджиталізації (вона стала словом року-2019), змушуючи людей та бізнеси переходити на дистанційну роботу чи навчання.

Білорусь – у зв’язку з несподіваним протестами у цій країні, а також жорстокістю правлячого режиму, вона тедж стала словом року.

Перемир’я – після минулорічного розведення президент Зеленський продовжує реалізовувати своє бачення вирішення конфлікту на Донбасі, що викликає неоднозначні оцінки в українському суспільстві. Тож, цього року найчастіше вживали це слово.

Криза – рік пандемії був багатим на різноманітні кризи: від урядової кризи у січні, через глобальну коронакризу, до конституційної кризи восени (на додачу до гуманітарної кризи на окупованому Росією Донбасі й водної кризи в анексованому Криму).

Словник "Мислово" створений у 2012 році з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.

"Мислово" обирає слово року увосьме. Основними критеріями при виборі слова року є його популярність та соціальна значущість.

Читайте такожУ МОЗ очікують поступового зростання кількості COVID-19-хворих

В Україні - "карантин зимових канікул": про які заборони варто пам'ятати буковинцям

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#слово року #словник української мови
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...