У минулому році у рамках Програми медичних гарантій безоплатно проліковано близько 58 100 пацієнтів з інсультом. Найбільшу кількість пацієнтів з гострим мозковим інсультом безоплатно проліковано у Києві, у Харківській та Дніпропетровській областях, пише 0372.ua. Про це
повідомляє Національна служба здоров'я України. Так, в Україні інсульт посідає друге місце серед основних причин смертності і є провідною причиною інвалідності. Щороку у нашій країні трапляється понад 120 тисяч випадків інсульту.
Зазначається, що Національна служба здоров’я визначила надання допомоги при гострому мозковому інсульті пріоритетним напрямом у Програмі медичних гарантій. При контрактуванні медичних закладів НСЗУ висувала до них підвищені вимоги - наявність сучасного обладнання, медичного персоналу потрібної кваліфікації, здатності забезпечити роботу закладу в цілодобовому режимі.
В Україні - 191 медичний заклад має договори з НСЗУ на стаціонарне лікування інсульту. Ці заклади уклали з НСЗУ договорів на загальну суму понад 1,54 млрд грн, - йдеться у повідомленні.
Фахівці Служби зауважують, що заклади, законтрактовані на надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті у стаціонарних умовах, отримують фінансування за підвищеним тарифом. А з 1 липня минулого року його додатково збільшили - з 19 332 грн до 26 947 грн.
За даними електронної системи охорони здоров’я, у минулому році у рамках Програми медичних гарантій безоплатно проліковано близько 58 100 пацієнтів з інсультом. Найбільшу кількість пацієнтів з гострим мозковим інсультом безоплатно проліковано у Києві, у Харківській та Дніпропетровській областях, - повідомляє НСЗУ.
В НСЗУ підкреслюють, що для пацієнта лікування інсульту за Програмою медичних гарантій є безоплатною. А саме:
- діагностика (КТ, екстрені лабораторні дослідження);
- медикаментозне лікування та знеболення за потреби;
- проведення тромболітичної терапії;
- цілодобовий моніторинг стану пацієнта в реанімації;
- медична реабілітація в гострому періоді;
- лікарські засоби з Національного переліку та витратні матеріали;
- ліки та медичні засоби, які закуповуються централізовано за кошти бюджету;
- харчування в стаціонарних умовах.
Читайте також: У Чернівцях стрімко зросла кількість хворих з COVID-19
Буковинські ФОПи сплатили до бюджету краю більше 390 млн грн єдиного податку
Коментарі