• Головна
  • Два з половиною мільйона гривень за вирубку лісів – рішення буковинського суду
Вирубка дерев
21:20, 10 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Два з половиною мільйона гривень за вирубку лісів – рішення буковинського суду

Вирубка дерев
фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

Пресслужба Господарського суду Чернівецької області повідомила про рішення установи щодо вирубку лісів на Вижничинні. Суд постановив сплатит порушника суму у розмірі понад 2,5 млн грн, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше про: На Буковині у суді вирішуватимуть правомірність надання в оренду понад 1 га лісу

Державна екологічна інспекція Карпатського округу звернулась до Національного природного парку «Вижницький» про відшкодування шкоди в сумі 2 522 527,50 грн, заподіяної внаслідок незаконної рубки дерев на території об'єкту природно-заповідного фонду. 

Дослідивши матеріали справи, Господарський суд Чернівецької області встановив, що Державною екологічною інспекцією Карпатського округу виявлено факт незаконної рубки 279 штук не відведених до рубки дерев на території Солонецького природоохоронного науково-дослідного відділення НПП «Вижницький». Зазначена рубка скоєна невстановленими особами в період 2018-2019 років.

Відповідно до ч. 1 ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Два з половиною мільйона гривень за вирубку лісів – рішення буковинського суду , фото-1, фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

Суд вказав, що цивільно-правову відповідальність за порушення лісового законодавства мають нести не лише особи, які безпосередньо здійснюють самовільну вирубку лісів (пошкодження дерев), а також і постійні лісокористувачі, вина яких полягає у допущенні та неперешкоджанні їх працівниками незаконному вирубуванню лісових насаджень (пошкодженню дерев) внаслідок неналежного виконання ними своїх службових обов'язків. Тобто проявом їх протиправної поведінки є незабезпечення працівниками постійних лісокористувачів охорони і захисту лісів, внаслідок чого відбувається вирубування дерев.

За результатами розгляду справи, Господарський суд Чернівецької області встановив факт незаконної рубки лісу, у зв’язку з чим рішенням суду позов задоволено та стягнуто з Національного природного парку «Вижницький» на користь держави в особі Державної екологічної інспекції Карпатського округу шкоду в сумі 2 522 527,50 грн.

Із повним текстом рішення суду у справі № 926/2174/20 можна ознайомитись у ЄДРСР за посиланням.

Читайте також:На Буковині втеча від поліції завершилась аварією (ВІДЕО ВТЕЧІ)

Миттєва смерть: в Чернівцях чоловік стрибнув з сьомого поверху

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суд #вибурка лісу #дерева #ліс #вирок
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...