• Головна
 • Пародонтологія: як уникнути захворювань зубів та ясен
Новини компаній
10:55, 12 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Пародонтологія: як уникнути захворювань зубів та ясен

Новини компаній
Пародонтологія: як уникнути захворювань зубів та ясен

Кровоточивість ясен, їх набрякання і почервоніння, неприємний запах з рота, рухливість, а подекуди й випадання зубів - все це симптоми захворювань тканин пародонту. Час від часу всі ми стикаємося із подібними неприємними симптомами, в когось вони яскраво виражені, в когось це лише поодинокі випадки, проте в будь-якому разі ігнорувати їх не можна. Лікуванням проблем із тканинами, які оточують та утримують зуб в кістці займається пародонтологія.

Найпоширенішими захворюваннями тканин, що оточують зуб є пародонтит та пародонтоз.

Як виникають пародонтит та пародонтоз?

Пародонтоз - незапальне хронічне захворювання тканин, які оточують зуб: ясен, періодонту, цементу, альвеолярних відростків.

Пародонтит - одна з найпідступніших та досить поширених запальних стоматологічних хвороб. Розвиваючись поступово, на початкових етапах він не викликає ні болю, ні сильного дискомфорту. Лише ґрунтовно вразивши кісткові та м'які тканини опорного апарату зуба, пародонтит змушує звернутися до стоматолога.

Основні причини виникнення пародонтиту:

 • Неправильний або нерегулярний догляд за ротовою порожниною. Зубний наліт, що знаходиться на поверхні зуба на перший погляд легко видаляється за допомогою зубної пасти та щітки. Але якщо чистити зуби неправильно чи нерегулярно, він мінералізується і переростає в твердий зубний камінь.
 • Погане кровопостачання ясен. Пародонтит часто турбує людей, які курять. Речовини, що містяться в тютюновому димі, призводять до звуження судин слизової оболонки порожнини рота, їх крихкості, що погіршує кровопостачання тканин, опорного апарату зубів. Також цьому сприяє недостатня навантажуваність зубів під час жування, якщо у вашому раціоні, наприклад, переважає тільки м’яка їжа.
Пародонтит і його лікування

Пародонтит і його лікування

 • Дефіцит поживних речовин. Відсутність в раціоні свіжих овочів, фруктів, зелені, достатньої кількості риби, м'яса та кисломолочних продуктів швидко призводить до нестачі необхідних речовин в тканинах. Із часом в яснах порушуються обмінні процеси, що створює ґрунт для запалення та пародонтиту.
 • Вік. З часом ясна старіють і вже не можуть впоратися зі своїми завданнями. Проте за належного догляду за ротовою порожниною і вікові зміни не зашкодять яснам залишатися здоровими.

Причини виникнення пародонтозу:

 • Проблеми в роботі ендокринної системи
 • Неправильний прикус
 • Порушення обмінних процесів в порожнині рота
 • Зниження імунітету
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту
 • Травма тканини пародонту
 • Шкідливі звички (куріння, алкоголізм)
 • Дефіцит вітамінів і мінеральних речовин

Як уникнути захворювань зубів та ясен?

Виникнення пародонтиту має декілька стадій - на початковому етапі виникає кровоточивість при механічному подразненні їхніх тканин, наприклад при чищенні зубів або споживанні в їжу твердих продуктів. На другому етапі виникає неприємний запах з рота, який неможливо усунути за допомогою чищення. Також опускаються ясна, зуби стають довшими. На останній стадії розвитку хвороби симптоми посилюються, ясна кровоточать все частіше і може навіть виділятися гній, який провокує ще більш неприємний запах з рота, зуби стають чутливими і пережовувати навіть м’які продукти стає дуже важко.

Пародонтоз може розвиватися роками, тому в стоматології прийнято ділити його розвиток на кілька стадій. Спочатку це ледь помітні зміни в тканинах пародонта, які може помітити лише лікар (ось чому такі важливі профілактичні огляди). Далі відбувається незначне опущення ясен, зуби стають чутливими, з часом шийки зубів оголяються, з'являються щілини. Після цього, якщо не лікуватися, ясна опускаються ще більше, зуби починають хитатися і захворювання переходить у запущену стадію, при якій зуби сильно розхитуються, що заважає приймати їжу і розмовляти.

Профілактика пародонтозу і пародонтиту досить схожа:

Якщо ви помітили будь-які симптоми цих хвороб, одразу звертайтеся до лікаря, адже тільки він зможе надати вам якісну консультацію та запобігти розвитку неприємних симптомів. Задля уникнення розвитку будь-яких захворювань ясен потрібно:

 • ретельно та регулярно чистити зуби (можна додатково використовувати зубну нитку);
 • проводити полоскання зубів;
 • правильно вибрати зубну щітку;
 • не економити на зубній пасті та купувати спеціальні засоби для зміцнення ясен;
 • слідкувати за своїм харчуванням та споживати корисну здорову їжу.
Профілактика пародонтозу і пародонтиту

Профілактика пародонтозу і пародонтиту

Куди звернутися при захворюваннях пародонту у Чернівцях?

Лікування пародонтиту і пародонтозу починається з постановки точного діагнозу після огляду лікаря та з’ясування причини, що спровокувала захворювання. Досить часто до лікування залучають й інші галузі стоматології - хірургію та ортодонтію, тож під час вибору клініки варто зважати на професіоналізм стоматологів та їхній профіль.

У Чернівцях лікуванням пародонтозу і пародонтиту займається стоматологія DENTIST DR. VALENTIN GOLOVACH. У клініці працюють справжні професіонали, які допоможуть вам вирішити будь-які стоматологічні проблеми та використовують сучасні цифрові технології для лікування.

Записуйтесь на прийом або консультацію:

Своєчасне та комплексне лікування дає можливість зберегти зуби та відновити їх функцію!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Пародонтологія #лікування пародонтозу в Чернівцях #кровоточивість ясен лікування #стоматолог чернівці #лікування випадання зубів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...