• Головна
  • У Чернівцях презентували перше масштабне дослідження з молодіжної політики міста (ФОТО)
молодь
19:28, 12 лютого 2021 р.

У Чернівцях презентували перше масштабне дослідження з молодіжної політики міста (ФОТО)

молодь
фото 0372.ua

фото 0372.ua

У п'ятницю, 12 лютого, у міській Ратуші громадські активісти представили та обговорили дослідження "Аналіз молодіжної політики Чернівців", пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше про: Чернівчан запрошують відвідати презентацію результатів дослідження бізнес середовища Чернівців

Громадська організація "Центр молоді Чернівців" та аналітичний центр "ADASTRA" репрезентували результати аналітичного дослідження "Аналіз молодіжної політики Чернівців", передає наша кореспондентка. Дане дослідження розкриває стан та перспективи розвитку молодіжної політики міста, а також деякі її аспекти (зокрема, фінансування) на рівні Чернівецької області. 

презентація дослідження у Чернівецькій Ратушіпрезентація дослідження у Чернівецькій Ратушіпрезентація дослідження у Чернівецькій Ратушіпрезентація дослідження у Чернівецькій Ратушіпрезентація дослідження у Чернівецькій Ратушіпрезентація дослідження у Чернівецькій Ратуші

У ході дослідження вивчалася залученість молоді до громадського та політичного життя Чернівців, аналізувалася її діяльності у даній сфері і позиції щодо теперішнього стану молодіжної політики в окресленому регіоні. Як розповіла проєктна менеджерка ГО "Центр молоді Чернівців" Анастасія Головченко, робота над формуванням молодіжної політики та розбудовою молодіжної інфраструктури ведеться активістами з початку 2020 року. Власне у рамках цієї діяльності організація вирішила провести глибинне дослідження молодіжної політики міста та області, щоб мати чітке уявлення про реальний стан цієї сфери.

За допомогою даного дослідження ми вивели методологію, за якою з'ясували коефіцієнт забезпечення молоді регіону, порівняли його з іними регіонами, а також вивели індекс громадсько-політичної залученості молоді у житті міста. Саме ці показники будуть відслідковуватися щороку, і на їх основі можна буде аналізувати тенденції та зміни щодо молодіжної політики в місті та області, - зазначила проєктна менеджерка.

Вона зауважила, що індекс залученості молоді був сформований на основі методології, котра застосовувалася муніципалітетом у Львові, зокрема це індекс благополуччя молоді. Окрім того, застосовувалися під час дослідження й інші субіндекси, які дали можливість вивести власну адаптовану до специфіки регіону методологію аналізу залученості молоді до громадсько-політичних процесів.

Організаторка заходу додала, що основний фокус був зроблений саме на дослідженні молодіжної політики у Чернівцях, натомість по області, на рівні громад вивчалося лише фінансування даної сфери.

Наше дослідження зосереджується на місті, адже за умов децентралізації розширено спектр повноважень громади, однак, як не парадоксально, саме місто робить набагато менше для молоді, ніж до прикладу обласна державна адміністрація, хоча їхні програми теж потребують удосконалення. Зокрема, у п'ятирічній комплексній програмі, за якою здійснюється молодіжна політика в області і місті, 41 %  від загального бюджету - це фінансування іменних премій та заохочень від Департаменту освіти і науки ЧОДА, які на людину складають від 200 до 400 грн орієнтовно. Це не дає впливу на політику як таку, але займає 40 % бюджету розвитку молодіжної політики, - підкреслює Анастасія Головченко.

Зважаючи на це, громадські активісти за результатами дослідження надали власні рекомендації органам виконавчої влади, зокрема Чернівецькій ОДА щодо покращення ситуації із залученістю молоді до громадсько-політичних процесів в краї. Серед них:

  • перегляд "Комплексної програми з молодіжної політики";
  • підвищення рівня комунікації з молоддю, зокрема, через проведення щорічного соцдослідження щодо інтересів, цінностей і потреб та пріоритетів молодіжної політики;
  • створення механізму відкритого конкурсного відбору проєктних пропозицій від молодіжних ГО;
  • збільшення рівня взаємодії ЧОДА з ОТГ області з питань молодіжної політики;
  • залучення лідерів молодіжних спільнот до розробки та обговорення стратегій регіонального розвитку у сфері молодіжної політики тощо.

Також були сформовані пропозиції для Чернівецької міської ради. Зокрема, активісти пропонують створити комісію чи інший орган допоміжного характеру з питань молоді; запровадити програму стажування для молоді в міськраді; забезпечити відкриття та функціонування МКУ "Молодіжний центр "Резиденція молоді".

Ознайомитися із презентацією дослідження більш детально можна на офіційному сайті ГО "Центр молоді Чернівців". 

Читайте такожНа Буковині обиратимуть найкращого вчителя

Чернівецький національний університет отримав майже півтора мільйона доходу від депозитів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#молодіжна політика #дослідження #Чернівці #Центр молоді
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...