
хвороба
19:16, 15 лютого 2021 р.
Надійне джерело
На Буковині виявлено випадок трихінельозу: як не захворіти?
хвороба

лисиця/фото з відкритих джерел
Сьогодні, 12 лютого, заступник голови Вижницької райдержадміністрації Микола Федорощак провів засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, де повідомив про випадок зараження лисиці трихінельозом, з посиланням на пресслужбу відомства пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше про: Буковина опинилася в лідерах за кількістю підтверджених випадків COVID-19
Як стало відомо Держпродспоживслужбі, відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу №000193 п.м./21 від 02.02.2021 Чернівецької регіональної державної лабораторії в массетерах лисиці, яку було відстрілено на території Станівецького лісництва Кіцманського УТМР Кіцманського району Чернівецької області виявлено трихінельоз.
Відповідно до підпункту 4.8 пункту 4 «Заходи з ліквідації трихінельозу» Інструкції з діагностики, профілактики та ліквідації трихінельозу тварин, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики України №79 від 03.08.2007р., комісія визначила перелік населених пунктів та затвердила план заходів.
З довідки:
Трихінельоз – досить поширене паразитарне захворювання. Особливе значення воно має тому, що може передаватися людям, спричиняючи тяжкі наслідки, аж до летальних випадків.
Захворювання поширене у всіх регіонах планети. В основному трихінельоз вражає м`ясоїдних тварин – кабанів, ведмедів, лисиць, шакалів, хутрових звірів. Але трапляються випадки, коли паразитів виявляють і в м`ясі лосів, бобрів, коней, які є травоїдними. Трихінельоз так само може вражати і птахів, які поїдають падаль, морських тварин (тюленів, морських котиків) і ракоподібних, які живляться потонулими інфікованими тваринами.
Збудником захворювання є трихінели (Trichinella spiralis). Дорослі особини паразитів живуть в кишечнику тварин, а їх личинки – у м`язах (капсульна форма).
У домашніх свиней, як і у диких кабанів, ця хвороба діагностується найчастіше. Але в першу чергу це пов`язано з тим, що їх м`ясо найчастіше вживається в їжу, отже, і найчастіше проходить ветеринарний контроль, що дозволяє виявити паразитів. На трихінельоз хворіють практично всі ссавці, включаючи кішок, собак. Механізм передачі захворювання у домашніх тварин такий же, як і в дикій природі. Однак треба пам`ятати, що хвороба виникає тільки після вживання інфікованого м`яса.
Особливу увагу слід приділяти годівлі хутрових звірів при їх розведенні. Неприпустимо годувати їх сирим м`ясом, що не пройшло спеціальної обробки.
Люди найчастіше хворіють на трихінельоз через свою безпечність. Їх зараження можливе лише при вживанні в їжу свинини, м`яса дикого кабана, коней, зараженого личинками трихінел і яке не пройшло термічну обробку. Слід пам`ятати, що соління, копчення, в`ялення, маринування м`яса не знищує личинки гельмінтів, а при виморожуванні вони гинуть тільки через 29-35 годин при мінус 50-70°С. Перші ознаки захворювання в людини проявляються, як правило, на 4-6 день зараження. Хвороба може мати стерту (легку) і важку форми, що залежить від кількості проковтнутих личинок і від стану імунної системи людини. Для стертої форми захворювання характерні: підйом температури до 37,2-38°С, слабко виражені м`язові болі. Можлива невелика набряклість, частіше набряклість повік. Через 2-3 тижні температура раптово піднімається до 40°С, виникають сильні м`язові болі, набряк обличчя, головний біль, висип. Важка форма захворювання починається з болю в животі, блювоти, проносу. Потім виникає сильний біль в потилиці, посилюються м`язові болі, температура піднімається до 41°С. По тілу розходиться висип, який запалюється і починає нагноюватися.
При трихінельозі страждають всі органи і системи людини: серце, легені, печінка, головний мозок. При несвоєчасно розпочатому лікуванні можливий летальний результат.
Читайте також:Спад нових випадків захворювання на коронавірус продовжується, але Буковина досі в лідерах
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:30
Вчора
15:29
Вчора
12:10
Вчора
09:01
Вчора
21:08
3 травня
19:43
3 травня
14:31
3 травня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:34, 22 квітня
00:00, 17 березня
19:34, 22 квітня
19:34, 22 квітня
19:34, 22 квітня
live comments feed...
Коментарі