• Головна
  • Увага, кіберполіція попереджає буковинців про найбільш поширені види онлайн-шахрайств
Шахраї
17:31, 22 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Увага, кіберполіція попереджає буковинців про найбільш поширені види онлайн-шахрайств

Шахраї
Увага, кіберполіція попереджає буковинців про найбільш поширені види онлайн-шахрайств

За результатами аналізу 2020 та початку 2021 року, найбільш розповсюдженими видами шахрайства є продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, а також фішингові онлайн-магазини, пише 0372.ua.

Протидіючи цьому виду злочинів, протягом минулого року співробітники кіберполіції заблокували приблизно 30 тисяч шахрайських інтернет-посилань та майже 9 тисяч банківських рахунків зловмисників.

Найчастіше шахраї ошукують громадян, продаючи неіснуючі товари на майданчиках оголошень або у соцмережах. Як правило, у таких випадках головна умова купівлі – повна передоплата за товар.

Ще одна поширена схема зловмисників – створення фішингових ресурсів, які зовні схожі на популярні інтернет-магазини. Сплачуючи на таких сайтах, покупець не лише залишається без бажаного товару, а й сам того не знаючи, передає дані банківської картки шахраю.

Також зловмисники вмовляють довірливих продавців оформити покупку, використовуючи доставку від платформи оголошень. Вони запевняють, що самотужки оформлять і надішлють посилання на сформований бланк замовлення. Продавцю нібито потрібно лише перейти за посиланням та ввести дані банківської картки для отримання грошей за товар. Однак за цим посиланням може «ховатися» фішинговий ресурс, який, як правило, дуже схожий на офіційний сайт майданчика оголошень. І замість одержання коштів за товар, покупець передаєте дані банківської картки шахраю. 

Увага, кіберполіція попереджає буковинців про найбільш поширені види онлайн-шахрайств , фото-1

Кіберполіція радить дотримуватися базових правил цифрової безпеки під час використання мережі Інтернет:

  • використовуйте лише перевірені ресурси та переконайтеся у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ у назві сайту на панелі адреси може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс;
  • не передавайте нікому дані своєї банківської картки (строк дії, CVV-код та пін-код). Це саме стосується і телефонного шахрайства. Пам’ятайте, що працівникам банківських установ така інформація не потрібна. Встановіть ліміт на операції по карті (наприклад, 500 чи 1000 гривень на добу), завжди підключайте послугу мобільного банкінгу, відключіть у мобільного оператора віддалену заміну sim-карти. Також радимо мати окремий фінансовий номер телефону й не використовувати його для спілкування та авторизації у соцмережах;
  • у разі купівлі на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи і не переходьте у сторонні месенджери та за сумнівними посиланнями; 
  • сайти, які приймають онлайн-платежі, мають бути захищеними. Для цього в назві адреси вони мають містити https:// та значок «замок»;
  • для безпечного онлайн-шопінгу використовуйте лише післяплату.

Крім цього, на сайті кіберполіції у розділі «Stop Fraud» можна перевірити номер телефону, банківську картку та посилання на сумнівний сайт – можливо, шахраї вже є в базі кіберполіції.

Якщо ви стали жертвою шахраїв – звертайтеся до кіберполіції через форму зворотнього зв’язку на сайті https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.

Окрім цього, можна отримати консультацію спеціалістів за номером телефону 0800505170 або надіславши листа на електронну поштову скриньку [email protected].

У розділі «Контакти» розміщено номери телефонів регіональних підрозділів, зокрема – відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області: +38(0372) 59-15-30. Також можете звернутися до кіберполіцейських особисто за адресою м. Чернівці, вул. Кармелюка, 9. 

Читайте також: Перерахунок субсидій для буковинців у лютому 2021 року

Депутат Сергій Гринюк розповів деталі "наїздів" на себе та команду "Єдиної Альтернативи"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шахраї в інтернеті #як уникнути шахрайств #шахраї
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...