• Головна
  • У Чернівцях презентували дослідження про роль музеїв у житті міста (ІНФОГРАФІКА)
соцопитування
19:14, 21 березня 2021 р.
Надійне джерело

У Чернівцях презентували дослідження про роль музеїв у житті міста (ІНФОГРАФІКА)

соцопитування
фото 0372.ua

фото 0372.ua

У Чернівцях майже 40 % дорослих мешканців відвідували хоч якийсь музей ще у шкільні роки, а понад 20 % не були там жодного разу, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше: Самооцінка населенням Чернівецької області стану здоров’я - статистика

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного в рамках проєкту "Index Chern" з 1 по 17 лютого 2021 р. Організаторами дослідження виступили Фонд "Буковина інноваційна", Чернівецький ІТ Кластер "Cluster bit" в партнерстві з Чернівецьким обласним краєзнавчим музеєм та Агентством "Символи" за допомоги соціологів та істориків. 

Як розповіла завідувачка відділу науково-методичної роботи Чернівецького обласного краєзнавчого музею Оксана Ротар, метою дослідження було визначити реальну роль і місце музеїв у житті мешканців Чернівців. Вона зауважила, що використання та аналіз отриманих даних допоможе у подальшому плануванні своєї діяльності музеям міста. "Отримані під час дослідження результати свідчать про необхідність вжиття представниками влади ряду заходів, направлених на підтримку розвитку музеїв," - зауважує вона.

Опитування було повністю анонімним, що дозволило отримати максимально об’єктивні та чесні дані. Воно проводилося шляхом телефонного опитування респондентів віком від 18 до 70 років. 

Згідно результатів соцопитування, 39,5% респондентів на питання "Як часто ви відівідуєте музеї?" відповіли, що були там ще у школі. Натомість 22,1% опитаних жадного разу не приходили до музею, один раз на рік відвідували 8,1%.

Лише 14,7% чернівчан приходять до музеїв з дітьми, більшість опитаних (29,9%) ходить туди з друзями.

На питання "Що для вас є музей?" відповіді серед респондентів розділилися так: місцем відвідування туристів - 32,2%, місцем зберігання історико-культурних цінностей - 30,8%, культурним місцем - 22,7%, місцем для розваг - 10,9%. 

Довідково: В Україні діє майже 5000 музеїв (у Польщі - 1075, в Австрії - 1600, у Великобританії - 1811, у Канаді - 2500). Однак лише 543 з них перебувають у державній та комунальній власності: історичних - 140, краєзнавчих - 146, художніх - 73, природних - 5, технічних - 2, літературних - 40; етнографічних - 8. Хоча кількість нових музеїв значно зросла, у порівнянні з першими роками незалежності, їх відвідуваність надзвичайно низька.

У фондах музеїв зберігається близько 12 млн історичних пам’яток, але через обмаль площ в основних експозиціях представлено лише близько 10% фондів. Одвічною проблемою музеїв є недостатнє фінансування. Витрати на розвиток музейної сфери не лише не зростають, але й зменшуються. Більша частина бюджету - видатки споживання. В цілому до 80% бюджету музеї закладають на зарплату працівників, 15% - на комунальні та послуги, 5% на ремонтні роботи. У розвинених країнах на оплату музейних фахівців виділяють 5-10% від загального бюджету. В Інтернеті українські музеї також представлені недостатньо, лише близько 200 музеїв мають власні сайти (переважно без англомовної версії).

Читайте такожВчені підтвердили, що у немовлят від щеплених проти COVID-19 матерів є антитіла до вірусу

Прохолодно і мокро: чим потішить погода буковинців завтра

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музеї #чернівчани #соцопитування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...