• Головна
  • Земельний дерибан СТОРОЖИНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ як усталена практика
Земля
18:28, 23 березня
1
Надійне джерело

Земельний дерибан СТОРОЖИНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ як усталена практика

Земля
Земельний дерибан СТОРОЖИНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ  як усталена практика

У 2019 році Сторожинецька міська рада, за активної підтримки деяких депутатів міськради прийняла незаконне рішення про передачу близько 60 га сільськогосподарських земель в селі Нові Бросківці в оренду фермерському господарству "Бросківецький Край" керівником якого був та є депутат цієї ж ради та член земельної комісії. Про це кориспонденту сайту 0372.ua в інтерв'ю повідомили адвокат Спіжавка Тарас Георгійович та керівник Фермерського господарства "СГТ Полонина-Агро" Спіжавка Георгій Георгійович.

- Розкажіть, будь ласка, що вам відомо про цю ситуацію?

- Після звернення до суду щодо протиправності  рішення про передачу сільськогосподарських земель в оренду фермерському господарству "Бросківецький Край", міська рада "виявивши помилку" змінила та скасувала своє рішення. Однак, не покидаючи бажання отримати гарний шмат землі в користування, в обхід аукціону, депутат міськради Кривко Іван вже в 2020 році повторно подає заяву про передачу йому вже 78 га землі в межах селі Н. Бросківці.

- Чи є рішення законним?

- Цього разу “законність такої афери” доводить та лобіює начальник земельного відділу Сторожинецької міськради Маріян Никифорюк. Будучи юристом та спеціалістом в земельних питаннях - переконує членів земельної комісії та депутатів в законності такої передачі землі в оренду без проведення аукціону, що вочевидь є грубим порушенням закону про оренду землі.

- Що ж було далі?

- Дива не сталось, та на останній сесії попереднього скликання, розуміючи, що наступного такого шансу можливо вже не буде, депутати не розуміючи, або небажаючи розуміти, проголосували за рішення про передачу в 78 га орної землі своєму колезі депутату, члену земельної комісії - Кривку Івану Миколайовичу. Ну а кому ж іще можна її було передати? І байдуже, що при передачі в оренду будь якої земельної ділянки сільськогосподарського призначення повинен проводитись аукціон (торги), який Сторожинецька міська рада успішно проводила і проводить щодо значно менших земельних ділянок, однак не там де мова йде про інтереси "своїх". 

- Що найбільше вас турбує у цій ситуації?

- Найбільш цікавим та абсурдним є не те, що до цього часу Сторожинецька міська рада з оновленим депутатським корпусом не скасувала це ганебне рішення, ігноруючи вказівку Управління Держкомзему в Чернівецькій області, не те, що після прийняття даного рішення, для його використання, воно було підроблене, і по факту підробки є підозрювана особа - той же начальник земельного відділу Никифорюк Марян, який і переконував депутатів в законності цього рішення сесії, а саме те, що Никифорюк представляє інтереси та є довіреною особою Сторожинецької міської ради в суді, який розглядає справу про скасування вищевказаного  рішення як притиправного.

Такі дії докорінним чином підривають авторитет органів місцевої влади, роблять громадян беззахисними перед бюрократією та  свавіллям чиновників.  Тому виникає закономірне питання: чи в змозі депутати стояти на захисті прав та інтересів жителів об'єднаної територіальної громади чи й надалі будуть відстоювати свої інтереси, навіть порушуючи закон?

#земля #Сторожинець #скандал #земля в селі Нові Бросківці
Оголошення
live comments feed...