• Головна
  • Завершення "Модернізації вуличного освітлення міста Чернівці"
Культура
12:32, 31 березня
Надійне джерело

Завершення "Модернізації вуличного освітлення міста Чернівці"

Культура
Завершення "Модернізації вуличного освітлення міста Чернівці"

Вчора відбулась фінальна конференція проєкту, що фінансується ЄС - «Модернізація вуличного освітлення м. Чернівці», що відбулася у Центрі культури «Вернісаж» з керівником Програми ЄС «Угода мерів – демонстраційні проєкти» Яном Ваандерсом та ключовим експертом Програми Максимом Верещаком, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше: Одна з буковинських громад отримала власний бренд-бук

Система життєзабезпечення сучасного міста складається з багатьох взаємопов’язаних підсистем, що забезпечують життєво необхідні для населення функції. Однією з таких підсистем є вуличне освітлення міста. Як правило, міському жителю важливо, щоб зона його конкретного проживання була забезпечена нормальними умовами для проживання і безпеки. Безперервне зростання витрат на енергоносії підвищує необхідність проведення ефективних заходів по реконструкції вуличного освітлення, що дозволяють значно скорочувати витрати при експлуатації мереж вуличного освітлення та забезпечувати енергозбереження в економічно-ефективному режимі. Застосування енергозберігаючого обладнання принесе значний економічний ефект. Вулична мережа є найважливішою складовою транспортної інфраструктури.

Нагадуємо, що ще у 2017 році наше місто отримало грант на модернізацію вуличного освітлення. Так, завдяки цьому, оновлена третина всієї системи освітлення міста на вулиці.  Попри це, було встановлено майже 4000 лед-світильників, модернізовано близько 90 км ліній електромереж і більше 30 шаф-трансформаторів, обладнано освітленням 3 пішохідних переходи. 

Хочемо додати, що від учора майже сто тисяч жителів нашого міста почуватимуться безпечніше та зручніше при хорошому освітленні,  адже, крім цього, завдяки фінансової підтримки Європейського Союзу, Чернівці отримуватимуть значно менші платіжки за витрати використаної електричної енергії,  і це дуже тішить.

 "Команда міста кожного дня працює для своєї громади, щоб стати енергетично незалежною та екологічно дружньою. Ми впроваджуємо енергоефективні заходи в 5 секторах – муніципальні та житлові будівлі, вуличне освітлення, громадський транспорт та комунальні підприємства”, – сказав заступник міського голови Євгеній Маховіков.

Крім того, для потреб вуличного освітлення змонтовано 16 сонячних панелей у трьох районах міста, а також освітлено три пішохідні переходи.   

Європейський союз виділив 1 217 891 євро із 1 542 024 євро. Грант покрив 80% вартості всієї суми. І попри це, Чернівці отримали найбільшу суму гранту. 

Запевняємо, що:

  • Проєкт триватиме 3 роки.
  • Бюджет - 1 542 024 євро.

На офіційному відкритті учасники:

  • мали змогу узагальнити даний проєкт та представили результати проєкту; 
  • описали практичні сторони модернізації вуличного освітлення; 
  • очолили експертну дискусію та показали сучасні технології. Предявили рішення в галузі інтелектуального освітлення особам, які в цьому зацікавлені,  а також тим особам, що планують модернізувати громадське освітлення.

«Я думаю, що дуже важливим є такий проєкт, тому що багато міст в Україні не мають таких освітлень» - сказав Ян Ваандерс. 

Беручи участь у конференції Ян Ваандерс висловив подяку за високий рівень впровадження проєкту та тісну співпрацю, а також з надією співпрацювання в подальших проєктах. Також, зазначив, що наше місто чудово впоралось з реалізацією. 

На Соборній Площі та вул. Героїв Майдану Чернівецький міський голова Клічук Роман із керівником програми ЄС Яном Ваандерсоном офіційно показали результати у присутності журналістів та інших запрошених людей: засвітили місто та перевірили якість освічення.

Отже, результат цього грантового проєкту досить відчутний. Наше місто матиме красиві освітлені вулиці. А найголовніше те, що це безпечно і комфортно для жителів. За підрахунками, міська рада матиме можливість зекономити кошти більше 80 000 євро.

Любіть своє місто і робіть його красивішим!

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

Читайте також:Буковина опинился серед областей, де найбільше зросла зарплата

Україна першою у світі прирівняла цифровий паспорт до паперового: про важливе буковинцям

#культура #цивілізація
Оголошення
live comments feed...