захист
09:35, 1 квітня 2021 р.
Надійне джерело
Як захистити персональні дані чернівчанам: поради від кіберполіції
захист
фото ілюстративне, взяте з відкритих джерел
Дедалі частіше правоохоронці реєструють злочини, пов’язані з використанням комп’ютерів, інформаційних технологій та глобальних мереж. За таких обставин необхідно знати правила безпеки у віртуальному просторі й надійно захищати свою персональну інформацію, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що В Україні призов і служба за контрактом військовослужбовців проводитимуться по-новому
Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України
Першочергові дії для збереження важливої інформації:
• зберігайте електронні фотокопії документів (паспорти, нотаріальні свідоцтва, доручення тощо) лише на шифрованих або зовнішніх дисках (накопичувачах);
• активуйте двофакторну аутентифікацію (посилення захисту облікових записів додатково до стандартного пароля) всюди, де є можливість;
• вчасно оновлюйте операційну систему.
Сайти, які приймають онлайн-платежі, мають бути захищеними – для цього назва адреси повинна містити https:// та значок «замочок». Однак, HTTPS на вебсайті не гарантує, що його власники не є шахраями. Цілком довіряти можете лише сайтам з сертифікатом EV, які засвідчують, що організація-власник домену пройшла глибоку перевірку.
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.
Використовуйте складний пароль:
• довжиною не менше 8 символів;
• складається з літер, цифр і спеціальних символів;
• не містить персоніфікованої інформації (дати народження, номерів телефонів, номерів та серій документів, автотранспорту, банківської карти, адреси реєстрації, тощо);
• не використовується в інших акаунтах.
Окрім цього, використовуйте лише ліцензійні програмні продукти, своєчасно та систематично оновлюйте їх. Користуйтеся антивірусним програмним забезпеченням з технологією евристичного аналізу.
Здійснюйте регулярне резервне копіювання даних, зберігайте резервні копії на зовнішніх носіях інформації та налаштуйте функцію «відновлення системи».
Уникайте використання інтернет-банкінгу (електронних платіжних систем, введення автентифікаційних даних) через загальнодоступні (незахищені) бездротові мережі, наприклад, у кафе, аеропортах, публічних місцях. У разі виявлення переказу коштів, який ініціювали не ви – негайно зателефонуйте в банк, заблокуйте картки та попросіть відмінити платіж.
Ніколи не переходьте за сумнівними посиланнями від невідомих відправників, які надходять вам у месенджерах, соціальних мережах чи на електронну поштову скриньку.
Не підключайте флешки, зовнішні диски чи DVD (CD) диски до комп’ютера, якщо повністю не довіряєте джерелу. Існують техніки зламування, які спрацьовують до того, як ви відкриєте файл чи ваш антивірус його просканує.
Звернутися до кіберполіції можна через форму зворотного зв’язку на офіційному сайті https://ticket.cyberpolice.gov.ua/. Також можна отримати консультацію спеціалістів за телефоном 0800 50 51 70 (після з'єднання: 10-89).
Читайте також:Зниклого у Карпатах туриста шукають вже п'ятий день поспіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:35
17:09
Вчора
16:17
Вчора
16:09
Вчора
15:09
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
14:17, 9 жовтня
14:17, 9 жовтня
2
15:28, 2 жовтня
38
14:23, 1 жовтня
live comments feed...
Коментарі