• Головна
  • Якова і Захара та святого Артемія: свято на Буковині сьогодні
Релаксні новини
07:36, 6 квітня
Надійне джерело

Якова і Захара та святого Артемія: свято на Буковині сьогодні

Релаксні новини
Якова і Захара та святого Артемія: свято на Буковині сьогодні

6 квітня шановується пам’ять святих Якова і Захара. Цей день також присвячений підготовці до великого свята Благовіщення, пише 0372.ua.

Православною церквою у цей день вшановується також пам'ять святого Артемона (Артемія) Солунського (Селевкийского), єпископа. 

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

До великого свята на Русі готувалися з усією серйозністю. Зранку господині приймалися всі прати, чистити, мити і прибирати. Завтра цими справами займатися категорично заборонено. Адже на Благовіщення навіть найменша робота вважається великим гріхом.

У переддень Благовіщення підлогу в будинках мили не просто водою, а чудовими настоями трав, гіркуваті аромати від яких тягнулися по всьому селі.

До вечора за дворами або на краю села розводили багаття, в яких спалювали сміття, мотлох і непотріб, вичищені в хатах під час прибирання. Цей вогонь шанували, як очисний, в ньому також палили стару солому з матраців, яку було прийнято міняти напередодні Благовіщення.

У ніч з 6 на 7 квітня в храмах проводиться всенічне бдіння, яке потрібно відвідати незаміжнім дівчатам. Якщо дівчина всю службу відстоїть, то впродовж року вийде заміж за гідного чоловіка.

Народні прикмети на 6 квітня

  • якщо на Артемія ніч тепла, то і вся весна буде дружна;
  • якщо випала роса, вродить просо;
  • якщо піде дощ, то худобі буде легкий рік.
  • У ніч на Благовіщення треба вивісити мокрий рушник. Якщо воно висохне до ранку – чекай багатого врожаю. Якщо залишиться мокрим – прикмета до того, що влітку буде неврожай.
  • Потепліло на вулиці – чекай морозів. Проте вони довго не протримаються, і дуже скоро настане літо.

Іменини сьогодні відзначають: Артемій, Вільям, Володимир, Захарія, Катерина, Мартін, Петро, Пол, Степан.

#свято 6 квітня #свято сьогодні #день янгола 6 квітня
Оголошення
live comments feed...