• Головна
  • Куди поїхати у відпустку і де відпочити під час пандемії: огляд країн
туризм
20:12, 11 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Куди поїхати у відпустку і де відпочити під час пандемії: огляд країн

туризм
фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

Розвивати й підтримувати туризм у часи COVID-19 складно. Деякі курортні країни закривають кордони в очікуванні стабілізації ситуації з коронавірусом, тоді як економіка інших держав не може цього собі дозволити. Світ популяризує внутрішній туризм, й Україна не виняток, але багато хто з українців неготовий відмовлятися від закордонного відпочинку, хай у масках і з соціальною дистанцією, з посиланням на Суспільне пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, що Кіпр офіційно відкриває туристичний сезон для українців

З країнами, які зараз відкриті для подорожей, можна ознайомитися на інтерактивній карті Міністерства закордонних справ. Де готові приймати українських туристів за кордоном - далі у матеріалі.

Туреччина завжди популярна серед українських туристів, фото з відкритих джерел

Туреччина завжди популярна серед українських туристів, фото з відкритих джерел

Популярні напрямки

Голова Державного агентства розвитку туризму Мар‘яна Олеськів повідомила Суспільному, що у 2020 році українці втричі менше подорожували за кордон, ніж роком раніше. У 2019-му загальна кількість виїздів громадян України сягала близько 30 млн, а торік — трохи більш як 11 мільйонів.

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

Серед 10 країн, куди найчастіше подорожували українці минулого року, опинилися: Польща – 3 962 053; Угорщина – 1 635 810; Росія – 1 039 949; Туреччина – 965 457; Єгипет – 729 238; Румунія – 626 363; Білорусь – 496 514; Словаччина – 336 456; Молдова – 328 785; Німеччина – 222 172.

Олеськів зазначила, що якщо порівнювати з 2019 роком, список країн-лідерів не змінився.

До деяких з країн, як Польща чи Угорщина, українці купували квитки не задля відпочинку, а заради роботи. Якщо ж говорити про відпустку, то нині найкраще продаються тури до Єгипту, Об'єднаних Арабських Еміратів й Туреччини, пояснила Суспільному турагентка Вікторія. Також трохи є попит на Анатолійське узбережжя Туреччини на травневі свята.

Повинен збільшиться попит на Туреччину у першу чергу. Також будуть на літо вже бронювати Адріатику — переважно Албанія, оскільки вона без тестів. І Чорногорія, оскільки ціна зазвичай дуже приваблива, — каже турагентка.

За словами Вікторії, якщо людей не злякає подвійне тестування, яке оплачується самостійно туристами, також буде популярним Кіпр.

Але судячи з цін на Туреччину, я думаю Єгипет до липня ще буде дуже популярний, — підкреслила вона.

Куди ще можна поїхати

У 2021 році багато відомих чи екзотичних курортів відкриваються попри погіршення епідемічних ситуацій, адже їм треба рятувати економіку, яка залежить від туризму. Зазвичай такі країни не лише спрощують правила в'їзду в умовах пандемії, а й вже давно є відкритими для українців за міжнародними законами — вони не вимагають віз чи великого пакета документів.

Македонія приваблює туристів архітектурою, фото з відкритих джерел

Македонія приваблює туристів архітектурою, фото з відкритих джерел

Серед таких відкритих для українців країн є кілька європейських і бюджетних. Зокрема це Північна Македонія, яка не має виходу до моря, але має озера, гори та класичну балканську архітектуру, що й приваблює туристів. Квитки в обидві сторони можна взяти за 5 тисяч гривень на людину, проживання на двох у столиці Скоп'є може коштувати 5-8 тисяч гривень на тиждень. Північна Македонія відносно невелика, тож у мандрівників буде можливість подивитися різні її частини.

До вже згаданої Албанії, яка омивається Адріатичним та Іонічним морями, можна злітати за 7-8 тисяч гривень в обидві сторони. Проживання на албанських курортах доволі дешеве — п'ятизірковий готель може коштувати 3 тисячі гривень на тиждень. Однак якщо оминути гори й поїхати до одного із наймальовничіших курортів Албанії Саранди, яка межує із Грецією, — ціни різко зростуть. За тиждень у готелі вже доведеться віддати щонайменше 10 тисяч гривень.

Відпочити українці можуть і в Сербії, однак за 48 годин до в'їзду потрібно буде зробити ПЛР-тест. За квитки на літак потрібно заплатити до 4 тисяч гривень, за хороший готель у Белґраді на тиждень — близько 10 тисяч гривень. Сербія має туристичні та етнографічні села у горах, пропонує активний відпочинок та різноманітні водойми.

Грузія відкрила свої кордони з 1 березня, фото з відкритих джерел

Грузія відкрила свої кордони з 1 березня, фото з відкритих джерел

Також не слід забувати про Грузію, яка з березня відкрила свої кордони для українців, але туди вже активно продають квитки МАУ та SkyUp. Переліт коштуватиме близько 5 тисяч гривень в обидві сторони. У квітні-травні готель чи апартаменти у столиці Тбілісі та на чорномосрькому курорті Батумі можна зняти за 4 тисячі гривень на тиждень. До літа розцінки зростуть, однак не більше, ніж на пару тисяч. У травні температура води в морі складатиме близько +19 градусів, що ще зарано для купання, однак все залежить від погоди. Так чи так, познайомитися з культурою Грузії, її горами, озерами та річками можна за відносно невеликі гроші, однак потрібно буде зробити тест на COVID-19 для в'їзду й на третій день перебування у країні. При поверненні тест не потрібен.

Сейшельські острови - туристичний рай, фото з відкритих джерел

Сейшельські острови - туристичний рай, фото з відкритих джерел

Тим часом починають відкриватися й більш екзотичні курорти. Наприклад, Сейшельські острови просять лише ПЛР-тест на COVID-19, зроблений не раніше, ніж за 72 години до в'їзду. Карантин проходити не потрібно. Квитки на цей курорт коштуватимуть щонайменше 30 тисяч гривень в обидві сторони, житло можна знайти за 15 тисяч гривень на двох за 7 днів. Станом на середину квітня температура на Сейшелах вже доходить до 30 градусів і зростає з мірою наближення літнього сезону.

Перспективи з ЄС

Мар‘яна Олеськів вважає, що хоча ситуація із COVID-19 у світі може не налагодитися навіть у найближчі роки, Україна повинна бути готова до відкриття кордонів з ЄС вже зараз.

"Тим паче запровадження паспортів вакцинації може значно спрости процедуру перетину кордону та може сприяти відновленню міжнародного туризму", — вважає очільниця Держагентства.

Вона запевнила, що агентство активно працює з пріоритетними цільовими ринками та посольствами для налагодження тісних контактів, спрощення умов пересування громадян між державами, створенням нових авіарейсів та оптимізацією старих.

Читайте такожМальта доплачуватиме туристам до 200 євро за відпочинок у країні

Музеї Ватикану відчиняють для туристів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#подорожі #туризм #відпочинок закордоном #пандемія #відпустка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...