• Головна
  • Думка священника: чи можна викидати шкаралупу від освячених яєць і крихти від пасок
Поради
16:03, 2 травня 2021 р.
Надійне джерело

Думка священника: чи можна викидати шкаралупу від освячених яєць і крихти від пасок

Поради
Думка священника: чи можна викидати шкаралупу від освячених яєць і крихти від пасок

Коли приходять великодні свята, постає важливе запитання: чи можна викидати на смітник яєчні шкаралупи та крихти від пасок?  Відповідь на це питання з посиланням на сайт Mamabook дає 0372.ua.

Чимало віруючих не знають, чи вважаються харчові відходи церковною святинею? Адже шкаралупа була освячена разом із яйцем.

"Згідно церковних правил, шкаралупа крашанок та писанок не є святинею. Бо у такому випадку абсолютно всі освячені предмети мали б стати об’єктом шани. Але ж ви не вважаєте святинею великодні кошики, рушники, серветки та інші предмети, які брали до церкви на Великдень," - розповідає священник.

Головна порада служителів церкви – спалити харчові рештки або закопати в землю за умови, що по ній не будуть топтатися. Наприклад, закопувати у себе на городі, дачі чи сходити до лісу.

Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.

Отець Андрій: «Коли я навчався в духовній семінарії, то в їдальні на Великдень нам давали освячені яйця. Уявляєте, яка кількість шкаралупи лежала на столах після святкового обіду? Я не пригадую, аби її збирали чи спалювали. Бо це дійсно не святиня. Але якщо ви маєте сумніви, то просто спаліть харчові рештки».

Думка священника: чи можна викидати шкаралупу від освячених яєць і крихти від пасок, фото-1

Крихти від паски

На столі завжди залишаються дрібні шматочки від пасок. Буває, що їх печуть господині у великій кількості, а потім не можуть з’їсти. Бо паски принесуть ще куми, родичі. Незалежно від того, була освячена паска чи ні, її залишки не можна викидати до смітника. У цьому випадку святий хліб потрібно покришити птахам або винести до лісу.

Наклейки на яйця із зображеннями Ісуса

Чимало віруючих бояться викидати шкаралупу від яєць, які були прикрашені наклейками із зображеннями Христа чи Діви Марії. Вони вважають це іконами. І навіть бояться спалювати такі рештки. Деякі навіть збирають наклейки від освячених яєць та зберігають як святиню. Яка ж думка священнослужителів?

Отець Андрій: "Дуже шкода, що з’явилася мода на такий метод прикрашання яєць. Справжнє великоднє яйце повинно бути червоного кольору – без будь-яких візерунків. Якщо ви звикли розфарбовувати яйця узорами, то в жодному випадку ваші крашанки та писанки не повинні мати зображення Ісуса. Ці наклейки не можуть вважатися іконами, вони виготовляються масовими тиражами. До того ж, із комерційною метою.Майстер-іконописець – це глибоко віруючи людина. Свої малюнки він робить вручну, начитуючи молитви, його серце сповнене добром. А наклейки створені штучно. Церква категорично проти використання таких способів декору. І, звичайно ж,  не розглядає наклейки як святиню".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#крашанки #паски #яйця #священник
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...