Реклама
12:02, 26 квітня 2021 р.
Комфортний сон — запорука здоров'я
Реклама
Турбота про себе — чи не найактуальніший тренд останніх років. Сьогодні усе більше людей стежить за власними фізичними показниками та самопочуттям: ретельно планують меню, займаються спортом та медитують, налагоджують режим, приділяють особливу увагу сну. Ми зібрали прості рекомендації, які зроблять нічний відпочинок максимально комфортним та корисним. З чого варто почати? Розказуємо.
Дотримуйтесь простих правил
Візьміть собі за звичку кожен день вкладатися та прокидатися в один і той самий час. У добі всього 24 години, тож не намагайтеся переробити за день більше справ, ніж можливо. Регулярно красти у себе відпочинок, аби відіспатися на вихідних — погана ідея. Лікарі стверджують, що це має лише короткочасний ефект та загалом шкодить організму. Натомість чітке дотримання графіку гарантує вам бадьорість протягом дня.
Якщо ви все ж хочете перейти на 6-годинний режим відпочинку, підготуйтеся до цього. Прокинутись набагато раніше просто так не вийде. Почніть з 15 хвилин, та вже за декілька тижнів зможете досягти бажаного результату. До речі, статистика свідчить, що більшість успішних людей прокидається саме на світанку.
Денного сну дорослим краще уникати, він порушує нормальний біоритм. А ще не завадить вести журнал сну, де можна фіксувати, о котрій годині ви заснули та прокинулись, чи вставали вночі, що вам заважає тощо.
Облаштуйте простір
У спальні має панувати темрява. Будь-яке світло може порушити сон. Тому потурбуйтеся про щільні штори чи жалюзі, вимкніть на ніч усі монітори та світильники (при потребі вмикайте блідий нічник) або користуйтеся спеціальною маскою. Саме в таких умовах організм синтезує потрібну кількість мелатоніну.
Стежте за температурою повітря у спальні. Ідеальний показник — від 15 до 20 градусів Цельсія. Але врахуйте: вам не повинно бути холодно! Перед сном не зайвим буде провітрити кімнату.
Не менш важлива абсолютна тиша. Якщо не вдається її досягти (наприклад, заважають сусіди), скористайтесь берушами чи спеціальними навушниками.
Потурбуйтеся про зручне ліжко
Будь-які спроби нормалізувати свій сон не будуть вдалими, якщо упустите головне — якісні матраци на ліжко. Вони бувають кількох типів:
- безпружинні мають природний наповнювач (латекс, поролон) та жорсткі настили (кокосова койра, луб’яні волокна) і можуть бути будь-якого розміру. Це зручно, якщо ви маєте нестандартне ліжко;
- пружинні поділяють на 2 типи: з блоком «Боннель», що підходить усім, окрім малюків до року, та «Покет Спрінг», в основі якого — незалежні безшумні пружини, що гарантують максимальну анатомічність.
Оберіть найзручніший варіант чи скоригуйте жорсткість ліжка наматрацником, і здоровий сон гарантовано.
Серед іншого спеціалісти рекомендують вибирати якісний текстиль. Постільна білизна з натуральних матеріалів добре пропускає повітря та вологу, не викликає алергії, тож забезпечить вам додатковий комфорт.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:30
Вчора
16:16
Вчора
12:12
Вчора
18:06
8 жовтня
16:07
8 жовтня
ТОП новини
Штучний інтелект створив пісню про улюблені Чернівці - СЛУХАТИ
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ
Спецтема
Оголошення
09:37, 29 вересня
16:26, 26 вересня
12:36, 7 жовтня
09:37, 29 вересня
09:37, 29 вересня
live comments feed...
Коментарі