Реклама
16:30, 5 травня 2021 р.

Чи легко бути щасливим?

Реклама

Зовнішні фактори роблять сильний вплив на людину. В умовах самоізоляції та багатьох обмежень нерідкими стають загострення конфліктів, внаслідок чого все більша кількість людей у світі страждають розладами психіки. Як захистити себе та своїх близьких? Перш за все – це любов! І, звичайно ж, здоровий спосіб життя.

Нижче наведені кілька дієвих способів, які використовують для позбавлення від негативу.

Прикиньтеся щасливим

Для того, щоб стати щасливим, необов'язково бути їм спочатку. У той момент, коли ви посміхнетеся, засмієтеся, розслабите плечі та розгладите похмуре чоло, відбудуться дві цікаві речі:

  • мозок відреагує виділенням ендорфінів – гормонів кохання, і окситоцину – гормону щастя. У той же момент ви відчуєте себе більш позитивно і розслаблено, здастеся собі привабливіше;

  • навколишні також стануть реагувати на вас більш позитивно.

В результаті ви привчите мозок до відчуття щастя, навіть якщо спочатку були від нього далекі.

Шукайте щастя всюди

Навіть за часів кризи можна знайти щось, що викличе посмішку і подяку – потрібно просто уважніше дивитися на світ. Ведіть щоденник щасливих моментів. Кожен день записуйте три пункти, які принесли вам радість і задоволення. Це можуть бути зовсім прості речі: листопад, вдалий жарт товариша або смачна піца.

Найчастіше обіймайтеся

Вченими доведено, що при фізичному контакті зменшується рівень гормону стресу. Дотики призводять до вироблення окситоцину. Ми стаємо щасливішими, а імунітет зміцнюється. Тому ... вам потрібно більше дотиків!

Обніміться з близькими, сходіть на масаж або до сауни, потримайтеся за руки з коханим, налагодьте інтимне життя – всі ці дії поліпшать ваш настрій, самопочуття і ви станете трішки щасливішими.

Оточіть себе позитивними людьми

Оточуючи себе тими, хто підживлює, а не виснажує вас, ви станете щасливіше та зможете зберегти позитивний настрій. Згадайте трьох осіб, чия компанія вам дуже подобається. Подумайте про те, як вони себе ведуть – чим вам подобається їхнє ставлення до життя? Спробуйте перейняти їх поведінку. Частіше зустрічайтеся з друзями, проводьте своє дозвілля разом: гуляйте на свіжому повітрі, грайте в рухливі ігри, вивчайте правила цікавих і стресознімаючих ігор, таких як покер, шашки або шахи – але тільки з тими людьми, з якими вам подобається спілкуватися.

Посміхайтеся, панове, посміхайтеся!

Давно ви ковтали смішинку або заходилися реготом так, що неможливо було навіть говорити? Давно сміялися разом з людиною, яку любите і поруч з якою вам весело?

Сміх миттєво знімає напругу і перетворює похмурі обличчя в красиві та життєрадісні!

Прочитайте дурний анекдот, подивіться смішні картинки й спробуйте знаходити абсурдне в кожній ситуації! Сміх продовжує життя і з цим твердженням складно посперечатися.

Займіться творчістю

Навіть якщо ваша робота не пов'язана з творчістю, це не означає, що ви не можете нею займатися! Знайдіть у своєму житті місце для творчості, і ви станете щасливіше. А може, ви мрієте освоїти нове творче захоплення: завести блог або навчитися танцювати – не зупиняйтеся, йдіть слідом за своїми бажаннями та втілюйте їх у життя. Адже настав час перестати роздумувати та почати діяти!

Ризикніть!

Найчастіше ми вважаємо за краще існувати в зоні комфорту, де все звично та безпечно: нам здається, що таким чином ми оберігаємо себе від неприємностей та невдач. Але правда в тому, що чим безпечнішим стає наш маленький світ, тим сильніше ми боїмося будь-якого ризику. Надмірно спокійне життя обертається життям, повним тривог і обмежень, які ми встановили собі самі.

Щастя буває різним, але найбільш щасливими роблять нас моменти, коли ми доклали великих зусиль і отримали результат.

Спілкуйтеся з тваринами

За даними наукових досліджень, досить кілька хвилин погладити пухнасту тварину як наш мозок починає виробляти серотонін та окситоцин, а рівень кортизолу – гормону стресу – знижується.

Сформулюйте намір

Формулювання наміру – це мирний і усвідомлений спосіб посіяти насіння змін, оскільки таким чином ми направляємо свої думки до бажаного результату. Якщо робити це усвідомлено, намір вкорениться у вашому розумі, що сприятиме змінам. Формулювання наміру можна поєднувати з медитацією, тоді підсвідомість почує ваші бажання, і вам буде простіше не противитися змінам.

Оточіть себе зеленим і жовтим

Чи легко бути щасливим?, фото-1

Якщо ви від усього втомилися, не піддавайтеся спокусі «сховатися» за чорним одягом. Вчені з Амстердамського вільного університету, який є одним з провідних науково-дослідних університетів країни, вивчили, як кольори впливають на настрій. З'ясувалося, що самі «щасливі» для дорослої людини – зелений і жовтий. Не дивно, адже це кольори сонця і весняних полів, а весна – час, коли багато людей відчувають себе щасливими й налаштовані позитивно.

Діліться щастям

Посміхайтеся людям, і вони напевно посміхнуться у відповідь! Говоріть компліменти: намагайтеся похвалити співрозмовника, особливо якщо у нього видався не найвдаліший день.

Зробивши когось щасливим, ви й самі станете щасливішими!

Відправляйтеся на природу

Час, проведений наодинці з природою – один з найпотужніших антидепресантів, до того ж безкоштовний. Це простий спосіб стати щасливішим. Японські вчені вивчали ефект від практики «сінрін-йоку» («лісові ванни»). Половину учасників дослідження відправили в ліс, а іншу половину – в місто. У тих, хто повернувся з лісу, виявили меншу концентрацію кортизолу, зниження частоти пульсу та кров'яного тиску.

Надішліть запит у Всесвіт

У кожного з нас бувають дивні моменти, здатні змінити все життя. Ми загадуємо бажання, і буквально в наступну секунду воно виповнюється як за помахом чарівної палички! У такі моменти ми починаємо вірити, що Всесвіту небайдужа наша доля. Але, як у відомому анекдоті, щоб виграти в лотерею, потрібно купити квиток.

Візуалізуючи своє бажання, ви стаєте на крок ближче до його виконання.

Влаштуйте цифровий детокс

Цифровий детокс – це період, коли ви живете без гаджетів, наприклад, смартфона та комп'ютера. Такий перепочинок знижує стрес і змушує вас більше спілкуватися з людьми в реальному світі, а не онлайн. Повернувшись ввечері додому, приберіть телефон в ящик. І дістаньте його лише тоді, коли проведете достатньо часу з близькими та повечеряєте. Вимикайте всі гаджети за дві години до сну і не тримайте їх в спальні.

Дотримуйтесь принципів лагом

Лагом – шведська концепція помірного життя. У перекладі лагом означає «не надто багато, не надто мало – рівно стільки, скільки потрібно». Ідея в тому, що щастя і задоволеність життям виникають тоді, коли ми живемо збалансовано та бережемо ресурси.

Лагом – антипод надмірності. Дотримуючись принципів лагом, ви ніколи не даєте собі послаблення, і, хоча це означає, що відриватися на повну котушку не вийде, розплачуватися за наслідки теж буде не потрібно.

Створіть свій «набір для розслаблення»

Теплі шкарпетки, свічки, заспокійливий трав'яний чай, музика, якісний шоколад. І балуйте себе не тільки в особливих випадках, а кожен день, щоб піклуватися про себе.

Читайте книги про щастя і щасливих людей

Щоб стати щасливішим можна читати книги про щастя. Так, можете нічого не робити, тільки читайте. І ваш стан, настрій та відчуття зміняться. І захочеться жити щасливіше – після книг про щастя це почне виходити само собою.

Запам’ятайте: ваше майбутнє щастя починається прямо зараз.

Вчора було вчора, і, що б ви не говорили й не робили, минулого вже не змінити. Але завтра, післязавтра і всі наступні дні – поки ще територія незвіданого. І ви можете вплинути на те, яким виявиться ваше майбутнє і які емоції його наповнять. Все в ваших руках!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...