• Головна
  • Буковинці відзначають День пам'яті та примирення
Релаксні новини
07:50, 8 травня 2021 р.
Надійне джерело

Буковинці відзначають День пам'яті та примирення

Релаксні новини
Буковинці відзначають День пам'яті та примирення

Про День пам'яті та примирення в Україні повідомляє 0372.ua.

Друга світова війна, однією з передумов до якої з’явилися політична ідея «арійського світу», роздування міфів про утиск німецькомовного населення в пресі, радісні вигуки «Гітлер - введи війська» і анексія Німеччиною Судетської області, що належала Чехословаччині, розпочалася 1-го вересня 1939-го року. Вона охопила всю земну кулю і тривала до 2-го вересня 1945-го року, забрала і скалічила десятки мільйонів життів, принесла наймасштабнішу розруху і горе.

Для всієї Європи це була жахливе потрясіння.

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

Буковинці відзначають День пам'яті та примирення , фото-1

Щоб зупинити криваве безумство і насильство, знадобилася безпрецедентна консолідація з боку всієї світової спільноти та політикуму. У боротьбі за звільнення від цієї згубної виразки об’єдналися здавалося б чужі до цього ідеології (наприклад, демократія, монархія і радянська диктатура пролетаріату) і Бог дав нам перемогу.

7-го травня 1945-го року німецький генерал Йодль від імені основного агресора, у ставці Дуайта Ейзенхауера в Реймсі, підписав умови беззастережної капітуляції Німеччини, своєю чергою «ображений» радянський уряд висловив категоричний протест з вимогами підписати акт про беззастережну капітуляцію Німеччини безпосередньо в Берліні за участю СРСР, що формально і було зроблено днем пізніше, 8-го травня 1945-го року, близько опівночі. Цей процес відбувся в передмісті Берліна Карлсгорсті, який був зайнятий радянськими військами. 

Делегація представників німецького командування на чолі з генералом Кейтелем з боку агресора підписали акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини.

Це була проста демонстрація примирення й пам’яті. Так, свято Перемоги в Європі святкується й донині щорічно 8-го травня.

24-го березня 2015-го року Президентом суверенної європейської України був підписаний Указ, яким тепер і українська спільнота повернулася до цієї славної традиції.

З Днем пам’яті й примирення!

8 травня день ангела святкують: Василь, Марк, Сергій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#8 травня #День пам'яті та примирення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...