• Головна
  • Тариф на електрику для населення має бути вдвічі вищим, - Міненергетики
Тарифи
13:06, 11 травня
Надійне джерело

Тариф на електрику для населення має бути вдвічі вищим, - Міненергетики

Тарифи
Тариф на електрику для населення має бути вдвічі вищим, - Міненергетики

Ринкова ціна електроенергії для населення в два рази вище, ніж нині діюча в розмірі 1,68 грн за кВт-год завдяки урядовим обмеженням на ринку електроенергії. Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник міністра енергетики Юрій Бойко, пише 0372.ua з посиланням на видання УНІАН.

За словами міністра, кінцева ціна на електричну енергію для споживачів (у тому числі - побутових) складається з безпосередньо вартості електроенергії на ринку, тарифу на її передачу високовольтними мережами НЕК "Укренерго", тарифу на розподіл низьковольтними мережами операторів систем розподілу, тарифу на поставку і податків.

Бойко зазначив, що сьогодні в умовах ринку тариф для населення має бути у два рази вище і відрізнятися в залежності від регіону України.

"Для побутових споживачів ця ціна мала бути вже з 1.07.2019 року значно вищою щодо поточної (1,68 грн за кВт-год) і диференційованою залежно від області. Так, на сьогодні ціна має становити від 2,60-2,96 грн за кВт-год по місту Києву та Дніпропетровській області до 3,70-4 грн за кВт-год в Івано - Франківській та Луганській областях відповідно (тариф на розподіл на сьогодні найвищий саме в Луганській області та в три рази вище, ніж у Києві)", - написав він.

Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.

Заступник міністра підкреслив, що разом з тим, завдяки дії урядової постанови, яка зобов'язує державні енергокомпанії продавати електрику за регульованою ціною, тарифи для населення залишаються доступними.

Про ПСО – минуле та теперішнє Серед усіх проблемних питань електроенергетики (яких насправді чимало), одним з...

Опубліковано Юрієм Бойком Понеділок, 10 травня 2021 р.

Він зазначив, що після скасування з січня 2021 року дії пільгового тарифу на електрику в розмірі 90 копійок за перші 100 кВт-год, середньозважена ціна на електрику зросла на 32%, з 1,21 грн за кВт-год до 1,60 грн за кВт-год.

"Так, зараз середня вартість електричної енергії для побутових споживачів становить близько 1,60 грн за кВт-год (з урахуванням зонного обліку), з яких тільки транспортна складова (середньозважена) становить 1,51 грн за кВт-ч. Таким чином, безпосередньо на електричну енергію залишається тільки 9 копійок", - пояснив чиновник.

За інформацією Бойка, ціна на електроенергію безпосередньо впливає на розмір платіжки для близько 16,7 млн побутових споживачів (домогосподарств і прирівняних до них категорій), і охоплює все населення України.

Читайте також: Між Ізраїлем та Сектором Гази почалися обстріли: є загиблі

Ще рік має піти на завершення боротьби з коронавірусом в Україні, - Шмигаль

#електроенергія #тарифи #ціни
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...