• Головна
  • Самшитова вогнівка: на Буковині зафіксували нашестя небезпечного шкідника
Нашестя
10:06, 18 травня 2021 р.
Надійне джерело

Самшитова вогнівка: на Буковині зафіксували нашестя небезпечного шкідника

Нашестя
Самшитова вогнівка: на Буковині зафіксували нашестя небезпечного шкідника

Самшитова вогнівка – небезпечний шкідник самшиту (Buxus), який протягом останніх двох років швидко поширюється на території Чернівецької області. Торік гусениці фітофага завдали значної шкоди вічнозеленим насадженням, оскільки поїдають не лише листя, але й кору, що призводить до загибелі рослин, пише 0372.ua з посиланням на Держпродспоживслужбу у Чернівецькій області.

Незважаючи на періодичне зниження температурного режиму до -20⁰С взимку, самшитова вогнівка успішно перезимувала. Цьогоріч холодна та вітряна весняна погода затримала на два тижні, в порівнянні з минулим роком, вихід з місць зимівлі та початок живлення  шкідника.

Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.

Наразі нові пошкодження майже непомітні. Однак, з підвищенням температурного режиму і розвитком гусениць, шкідливість значно посилиться. Щоб вчасно виявити самшитову вогнівку необхідно постійно оглядати рослини. Гусениці ховаються між молоденькими листочками, які обплетені павутиною.

Вони зеленого кольору, з чорною головою та широкими чорними і тонкими білими лініями. Про присутність шкідника свідчить також неприємний специфічний запах, який поширюється від пошкоджених зелених насаджень, а також продукти життєдіяльності  фітофага, які легко помітити на листі та на павутинні. Не варто зволікати з заходами захисту, якщо ви вирішили врятувати самшит. При цьому слід врахувати, що боротися зі шкідником треба буде систематично, адже в наших умовах, в залежності від температурного режиму, може розвиватися 2-3 покоління самшитової вогнівки.

Як захистити рослини?

  • обережно обріжте засохлі та пошкоджені гілки з гусеницями та знищить їх; 
  • кущі самшиту добре полийте та підживіть фосфорно-калійними добривами;
  • обробіть насадження хімічними чи біологічними препаратами, які дозволені для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Оприскувати рослини необхідно ретельно, з усіх боків і всередині куща в безвітряну погоду з 22 до 7 годин ранку. При роботі з пестицидами використовуйте засоби індивідуального захисту та чітко дотримуйтесь регламентів застосування.

Читайте також: У Глибоці представили нового керівника територіального підрозділу поліції

Менше сотні випадків: статистика коронавірусу на Буковині за минулу добу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шкідник #гусінь #нашестя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...