• Головна
  • Чернівці перетворюються у великий смітник
14:15, 1 червня 2021 р.
Надійне джерело

Чернівці перетворюються у великий смітник

Чернівці перетворюються у великий смітник

Через відсутність сміттєпереробних заводів сміття вивозиться за місто і компостується на відкритому повітрі. Що думають щодо цієї ситуації екологи та, що може запропонувати влада розповість 0372.ua.

5 червня – Всесвітній день навколишнього середовища. Дослідження Німецького інституту економіки визначило свого лідера по переробці відходів. Переможцем визнано Німеччину, де на вторинну переробку відправляють 66% сміття.

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

За даними Міністерства екології та природних ресурсів України, у 2020 році в нашій державі переробили 8,7% відходів. Ця частка побутового сміття не повністю потрапила у пункти, на яких заготовлюють вторинну сировину. 3,43% відходів спалили, а 5,27% таки отримали шанс на друге «життя».

2019 року агентство 24/7 Wall Street опублікувало статистику «Топ 10 країн із найбільшою кількістю сміття на жителя». Найбільше його у Канаді – близько 36 тонн. Україна ж займає 9 місце:

Здається, що 9 місце ­– це досить не погано, але якщо подивитись на тенденцію переробки сміття, то в Україні станом на 2019 рік переробляли 6,38%, а у Канаді вже 28,3%.

Проблема переробки сьогодні досить важлива. Сьогодні 95% сміття потрапляють на полігони. Вони займають 5% площі України, що майже у чотири рази більше ніж Чернівецька область.

Нагадуємо, що ми також писали: ''Пасажир Укрзалізниці розгромив купе потягу до Трускавця''

Еколог Олег Ядчишин, вважає, що українцям варто почати сортувати відходи, оскільки деякі ресурси можна використовувати повторно. Окрему небезпеку становлять відходи, які містять токсичні речовини (відпрацьовані лампи, ртутні термометри, батарейки). Їхня неправильна утилізація зменшує родючість землі та негативно впливає і на наше здоров’я, адже токсини з часом проникають у воду.

І хоча сміттєзвалища світові екологи називають вчорашнім днем, відходи жителів Чернівців звозять на єдиний легалізований полігон, який у селищі Чорнівці. Наразі площа полігону складає 47 гектарів. На території сміттєзвалища діє один котлован, інший – неробочий. Щороку тут залишається близько 620 тисяч  сміття.

Важливим питанням є стихійні сміттєзвалища. Жителі Новоселицького, Вижницького, Глибоцького, Кіцманського та інших районів утворили несанкціоновані звалища на 23 земельних ділянках.

17, 26, 37 тисяч гривень – збитків у таких сумах вартує сміття, викинуте поза полігоном. За словами Валерія Лутковського, причина – неосвіченість людей у сфері екології.

''У людей слабка екологічна освіта. Необхідна кропітка і безперебійна робота депутатів і органів місцевого самоврядування з громадянами, тому що господар дбає лише про те, аби на його подвір’ї було чисто. А зібрати і вивезти сміття в ліс чи до яру для нього, як то кажуть, «в порядку речей.'' Валерій Латковський, начальник відділу екологічного контролю земельних ресурсів та поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами.

Що пропонує влада:

На державному рівні ми помічаємо спроби врегулювання ситуації з відходами. Наприкінці 2017 року Кабмін розпочав реалізацію Національної стратегії поводження з відходами до 2030 року, згідно з якою планують:

  • скоротити обсяг поховання відходів з 95% до 30%;
  • збільшити ступінь їх переробки;
  • організувати раціональну систему роздільного збору відходів.


Є спроби запровадити систему сортування сміття. На початку 2018 року депутати Верховної Ради ухвалили закон про сортування твердих побутових відходів. На регіональному рівні розробляють програми, які покращують системи санітарного очищення населених пунктів. У Києві, наприклад, громадська організація «Україна без сміття» в тестовому режимі приймає на переробку пакети «Нової пошти». А у Житомирі побудують найбільший в Україні завод із переробки відходів.

Також у Чернівцях є позитивні зміни у боротьбі з надлишковими відходами. Зокрема у Чернівцях та області також можна зустріти контейнери для збору відходів компанії «Веолія», яка збирає, перевозить, зберігає та утилізує сміття в Україні. Пластик, папір, скло та метал потрапляють в один бак. Зазвичай ці контейнери заповнені вщент. Нажаль, вони є не у всіх районах.

Проблема накопичення сміття у Чернівцях є. Є й спроби впровадження альтернативних рішень. Та через суб'єктивні інтереси певних політичних сил питання сортування сміття та його переробки затягують, а отже й проєвропейський напрямок розвитку регіону.

Втім забрудненість вулиць міста залежить не лише від рішення чиновників, а й від нас самих. Тож не варто чекати політичної волі народних обранців, потрібно змінювати звички у поводженні зі сміттям вже сьогодні.

Читайте також: ''Просив нагнутися'': У Чернівцях звільнили викладача коледжу, який підозрюється у педофілії. 

У Чернівцях чергове відключення води - стався аварійний витік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сміття Чернівців #сміттєзвалище
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...