• Головна
  • Вітаємо православних буковинців з Трійцею: як святкують Зелені свята
Релаксні новини
07:42, 20 червня 2021 р.
Надійне джерело

Вітаємо православних буковинців з Трійцею: як святкують Зелені свята

Релаксні новини
Вітаємо православних буковинців з Трійцею: як святкують Зелені свята

Буковинці сьогодні відзначають велике православне свято - Трійцю або Зелені свята, пише 0372.ua.

Трійця (Зелена неділя, день Святої Трійці) у 2021 році припадає на 20 червня. Дата щороку змінюється тому, що день Святої Трійці пов’язаний з Пасхою. Саме на 50 день після Пасхи відбулося сходження Святого Духа на апостолів, як і заповідав Ісус Христос. Саме тому канонічна (офіційна церковна) назва свята Трійці — П’ятдесятниця.

Головна канонічна ікона свята — не Трійця, а ікона П’ятдесятниці, на якій на 12 апостолів сходить Дух святий у вигляді вогню, після чого кожен з апостолів почав говорити мовою, якої до того ніколи не знав.

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

Зелень на Трійцю символізує силу Животворного Духа, квітучості світу, який дарував нам Бог. Саме тому в народі закріпилася назва “зелена неділя”. Ще від 2 століття н.е. на Трійцю храми та будинки прикрашаються зеленими гілками дерев. Гілля символізує, що Святий Дух дає життя всьому створеному Богом.

Субота напередодні Трійці (Зеленої неділі) називалася клечальною. Тоді господарки прикрашали дома клечанням — зеленими гілками дерев. Гілки встромляли у стріху, на воротах, біля вікон, за ікони. Підлогу або долівку в хаті встеляли запашними травами: осокою, любистком, м’ятою, пижмою, ласкавцями, лепехою. В давнину по клечання їхав до лісу старший з роду. Від часів язичництва вважалося, що на деревах живуть душі померлих рідних. Традиція шанування померлих цього дня гармонійно інтегрувалася у християнство.

Вітаємо православних буковинців з Трійцею: як святкують Зелені свята, фото-1

Ще від п’ятниці господині прикрашають домівки зеленими гілками дерев, а служителі — церкву. У суботу до храму несуть панахиду (хліб, борошно, масло, печиво тощо), замовляють молитви за померлих рідних та близьких. У суботу або у неділю бажано сповідатися, а у неділю — причаститися, бо причастя на великі свята — особливе благословення.

На вечірній службі у неділю на Трійцю починається святкування Дня святого Духа. Віряни на колінах читають зворушливі молитви святого Василя Великого. У цих молитвах сповідують гріхи перед Богом і просять милості заради великої жертви Сина Божого — дарувати Дух Святий. А ще моляться за померлих братів та сестер, яких Господь утримує поруч із Собою.  

Цього дня не можна сваритися, ображатися, злитися. Потрібно приділити увагу своїм рідним та близьким, пробачити давні образи. 

Також на Буковині сьогодні відзначають Всесвітній день біженців, Всесвітній день захисту слонів у зоопарках та Всесвітній день wi-fi.

Народні прикмети та традиції:

  • Предки вірили, що якщо виполоти всі бур'яни 19 червня до сходу Місяця, бур`яни більше не виростуть.
  • Йде дощ – колос не дасть силу.
  • Сутеніє опівдні при яскравому сонці – чекайте грозу.
  • Веселка в небі з яскраво окресленою червоною смужкою – буде вітряно.
  • Роса вночі не з'явилася – до дощу.
  • Голуби в теплу погоду в пошуку укриття – будуть опади.

Іменини сьогодні святкують: Олександр, Ганна, Богдан, Борис, Валентин, Василь, Володимир, Григорій, Зінаїда, Іван, Максим, Марія, Михайло, Микола, Павло, Петро, ​​Тарас, Федір. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#20 червня #Зелені свята
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...