• Головна
  • Що відбувається з газовими сховищами України?
Новини компаній
16:32, 24 травня 2021 р.
Надійне джерело

Що відбувається з газовими сховищами України?

Новини компаній
Що відбувається з газовими сховищами України?

Після опалювального сезону "Укртрансгаз" опублікував дані про те, яким був витрата в газосховищах за сезон 2020-21. За повідомленнями оператора, в цьому році відбір блакитного палива став рекордним за останні 7 років і склав 13,2 млрд. Кубометрів, проти 6,1 млрд. Кубометрів в 2019-2020 році.

Що вплинуло на збільшення відбору газу

Як повідомляють новини України сьогодні , багато в чому це залежало від рекордного за терміном в цьому році опалювального сезону, який тривав 194 дні. Це перший сезон для української ГТС після реорганізації (анбандлінга), проведеної в 2020 році за рекомендацією Євросоюзу. Різниця в споживанні найбільш відчутно проявилася в квітні 2021, коли було витрачено 0,7 млрд. Кубометрів газу, що в 35 разів більше, ніж в квітні 2020.

На 1 травня 2021 року запас в підземних сховищах став на 8,3% (15,1 млрд. Кубометрів) менше, ніж на ту ж дату в 2020 Багато в чому це сталося через те, що в цьому сезоні ГТС України забезпечували опалення не тільки всередині країни, але і в країнах ЄС. Договір на зберігання газу в вітчизняних сховищах уклали на початок травня 111 компаній по всьому світу, в тому числі десятки компаній з ЄС, Північної Америки, Азії. При цьому частка нерезидентів у відборі газу в 8 разів перевищила частку вітчизняних споживачів.

Що відбувається з газовими сховищами України?, фото-1

Чи небезпечний такий перевитрата для вітчизняного виробника?

Незважаючи на те, що газу в сховищах на 1 квітня 2021 залишилося на 8,3% менше, ніж в минулому, представники Нафтогазу стверджують, що небезпеки його вичерпання для вітчизняних і зарубіжних споживачів немає. У серпні 2020 перед початком опалювального сезону запаси природного палива досягли рекордного значення в 23 млрд. Кубометрів. Було озвучено, що імпорт газу для закачування в підземні сховища не потрібно.

На кінець квітня підземні ємності були заповнені на 49,7%, що повністю відповідає технічним умовам роботи. З 23 млрд. Кубометрів, які перебували в сховищі на серпень 2020 року, в даний час залишається 15,3 млрд. Кубометрів. У режимі "митного складу" використовується 4,6 млрд. Кубів, що в 4 рази більше аналогічного періоду минулого року. Також були укладені нові контакти з режиму "Short Haul".

Із загального обсягу на частку іноземних компаній припадає 1,4 млрд. Кубометрів газу.

Підвищений інтерес світових газових трейдерів до можливостей газових сховищ в Україні підтверджує конкурентоспроможність і технічні можливості вітчизняного оператора. На результат також вплинула сприятлива різниця в цінах на паливо взимку і влітку. А вигідні тарифи підземних сховищ України залучають клієнтів.

Як повідомляють останні новини України , оператор ГТС в майбутньому році збирається продовжити транспортування газу за кордон і нарощувати обсяги поставок по країні.

Джерело: golos.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...