• Головна
  • Жодних рішень для молоді без молоді - Чернівецький молодіжний парламент
Зустріч
11:09, 25 травня

Жодних рішень для молоді без молоді - Чернівецький молодіжний парламент

Зустріч
Жодних рішень для молоді без молоді - Чернівецький молодіжний парламент

Громадські діячі, представники міської ради та міський голова Клічук Роман разом із делегатами молодіжного парламенту провели  серію зустрічей для визначення пріоритетів розвитку молодіжної політики Чернівців.

Про це пише Сайт міста Чернівці 0372.ua

21-23 травня відбулася стратегічна сесія новоствореного Чернівецького молодіжного парламенту - консультативно-дорадчого органу при міській раді, що покликаний стати основним майданчиком комунікації  між молоддю міста та місцевою владою.

Жодних рішень для молоді без молоді - Чернівецький молодіжний парламент, фото-1

Метою сесії є формування стратегії органу та розроблення плану реалізації ідей представників молоді. Сюди завітали громадські діячі, представники Чернівецької міської ради та ЗМІ, які поділилися досвідом, висловили своє бачення майбутніх дій органу та важливість максимального залучення молоді до розв’язання питань місцевого значення.

Відділ молодіжної політики як прогресивна практика українських міст

Під час зустрічі з мером міста Клічуком Романом делегати обговорювали шляхи вирішення молодіжних проблем. Зокрема про ініціативу створення відділу при міській раді, який працюватиме у молодіжній сфері.

«На днях набрав чинності закон України «Про основні засади молодіжної політики», який покликаний активізувати участь молоді у процесах місцевого рівня. Порівняно з такими містами, як Львів, Івано-Франківськ, Вінниця, Тернопіль, Миколаїв, наші Чернівці не мають навіть відповідного відділу у структурі міської ради, який займався б молодіжною політикою. Консультативно-дорадчий орган готовий ініціювати створення цієї ланки спільно із представника міської ради», - зазначила голова молодіжного парламенту Берник Яна.

Мер міста  повідомив про реорганізацію структури Чернівецької міської ради вже влітку та підтримав ініціативу створення відповідного відділу молодіжної політики. Напрямок цієї сфери увійде до соціального департаменту, тому делегати спільно з відповідними посадовими особами працюватимуть над реалізацією важливої структурної ланки для роботи з молоддю Чернівців.

Стажування молоді. Система «золотого» кадрового резерву

На триденній стратегічній сесії неодноразово поставала проблема молодіжного стажування. Секретарка міської ради Кирилюк Марина вказала на пріоритетність цього питання у подальшій роботі органу.

Жодних рішень для молоді без молоді - Чернівецький молодіжний парламент, фото-2

Представник ЧНУ Руснак Іван також акцентував на цій проблемі студентства: «У Чернівцях немає продуманого механізму стажування для студентів, які цього потребують. Вражає результативний досвід Львівської міської ради, де досі функціонує програма стажування «Перший кар’єрний крок». Нам варто налагодити комунікацію з іншими українськими містами, які поділилися б успішним досвідом таких проектів. І щонайголовніше, Чернівецька міська рада матиме сформований «золотий» кадровий резерв. Разом з делегатами молодіжного парламенту будемо розвивати це питання у стінах місцевих органів».

Чернівці – кіберспортивна столиця: вигадка чи унікальна можливість?

Щербань Сергій делегований до молодіжного парламенту від Чернівецького регіонального представництва Федерації Кіберспорту України поділився своїм баченням розвитку цього молодіжного напрямку: «Запити молоді виникають у процесі інформаційної революції, у період якої ми живемо. «Цифровий» спорт відповідає таким запитам. Кіберспорт - змагання з відеоігор – це вид спортивної активності, у якій гравці розвивають і тренують як розумові, так і фізичні навички. Ця сфера тільки набирає обертів в Україні, тому Чернівці мають унікальну можливість взяти першість у цій ніші».

Відповідні посадові особи зараз працюють над формуванням програми розвитку спорту у Чернівцях. Представники міськради пообіцяли залучити делегатів для висловлення та плану реалізації їхніх ідей.

Комунікаційний майданчик, щоб почути молодь

Мета молодіжного парламенту стати комунікаційним майданчиком між молоддю та міською радою.  Запрошені спікери вказали на проблеми та переваги зовнішню комунікації. Голова комітету медіа та комунікації Дєдов Станіслав висловив ідею створення у соціальних мережах платформ, де молодь зможе поділитися проблемами та вказати особисте бачення шляхів вирішення. «Комунікаційною платформою може стати Телеграм-бот, який прийматиме запити молодих чернівчан. Завдання молодіжного парламенту – комунікувати та чути нові ідеї, доносити їх до місцевої влади».

Надалі робоча структура молодіжного органу приступить до написання стратегії, яка стане дорожньою картою дій для розвитку молодіжної політики Чернівців. Делегати закликають молодь говорити про свої проблеми і направляти через соціальні мережі парламенту свої ідеї та пропозиції, аби шляхом активної співпраці з міською радою Чернівецький молодіжний парламент міг ці проблеми вирішити, а ідеї втілити.

Читайте також:Україна відкриє генеральне консульство у Вроцлаві на південному заході Польщі

Палац водних видів спорту у Чернівцях: виділили перший транш на будівництво

#молодіжний парламент #зустріч #мер
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...