• Головна
  • На Буковині проживають майже 80 різних національностей
Права людини
08:27, 29 травня 2021 р.
Надійне джерело

На Буковині проживають майже 80 різних національностей

Права людини
На Буковині проживають майже 80 різних національностей

Представники майже 80 національностей проживають нині на Буковині. Це 25% від загальної кількості населення краю, пише 0372.ua.

Найбільшу частку серед етнічних спільнот становлять румуни, молдовани, росіяни, поляки, білоруси та євреї. 

Про це ішлося у презентації, яку представила заступниця голови Чернівецької ОДА Ірина Ісопенко членам парламентського Комітету з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин. 

Депутати перебували у Чернівцях із моніторинговою місією, а також зустрічалися із представниками етнічних спільнот та представниками центральних органів виконавчої влади. 

Як розповів голова Комітету Дмитро Лубінець, зараз вони працюють над новою редакцією закону «Про національні меншини в Україні». Нині чинний документ ухвалили ще 1992 року, він застарів та не зовсім відповідає викликам сьогодення, а тому потребує перезавантаження. 

Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.

– Наша мета – безпосередньо поспілкуватися із представниками етнічних спільнот, аби почути, із якими проблемами вони стикаються в Україні та зрозуміти, що з цим можна зробити на рівні парламенту. 

Маємо змінити закон так, аби національні меншини відчували – про них у державі дбають, – сказав Дмитро Лубінець. 

Ірина Ісопенко запевнила, що представник національних меншин на Буковині отримують якісні освітні послуги рідною мовою та мають змогу реалізувати свій культурний потенціал. 

Так, в області є 57 шкіл із румунською мовою навчання, 17 двомовних, 1 – з російською мовою. Польську та іврит вивчають як предмет у 3 школах та факультативно в 2. У краї діють 27 національно-культурних товариств, а у Чернівцях є румунський, польський, німецький та єврейський доми. 

65 пам’яток історії та монументального мистецтва, 35 меморіальних дощок встановлено, аби вшанувати видатних постатей етнічних громад в області. А також 36 вулиць названо на честь представників національних меншин.

Дмитро Лубінець, своєю чергою, подякував, що у Чернівецькій області дбають про інтереси різних етносів. 

Подібні робочі зустрічі Комітет з прав людини уже провів у Маріуполі, Мелітополі, Одесі, Умані. Їхнім результатом стане напрацювання фінального тексту законопроекту «Про національні меншини в Україні», який 4 червня обговорять за участю громадськості.

Читайте також: Як розвивати місцеву економіку навчалися представники громад Буковини в рамках програми USAID DOBRE

Оздоровлення осіб з інвалідністю: Буковина отримає 1,8 мільйона гривень

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#меншини #національності #права людини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...