Корисні поради
17:10, 5 червня 2021 р.

Як поліпшити дитячу пам'ять

Корисні поради
Як поліпшити дитячу пам'ять

Є декілька видів пам’яті: образна (зорова, слухова, моторна, емоційна), словесно-логічна – і за активністю виділяють мимовільну та довільну. 

Про це пише Сайт міста Чернівці 0372.ua з посилання на портал Наша мама

Якщо процес запам’ятовування вимагає зусиль, у роботу включається довільна пам’ять. Учені стверджують, що можемо поліпшити, натренувати всі види пам’яті, враховуючи вікові особливості дитини.

У молодшому дошкільному віці, а саме 3–4 роки, краще застосовувати ігрову діяльність, завдяки якій дитина швидко та легко запам’ятовує все, що їй цікаво. Особливе значення в цьому віці має емоційно забарвлене читання казок, історій, віршів. Дитині дуже легко запам’ятати, коли нова інформація викликає яскраві емоції.

У середньому та старшому дошкільному віці (4–5 років) здібності відтворювати предмети, які запам’яталися, значно підвищуються. Діти починають свідомо ставити за мету запам’ятовувати певний матеріал і повторювати його до засвоєння. Опановують прості арифметичні дії, учаться читати та вже можуть класифікувати матеріал за категоріями, створюючи зорові образи, які допомагають краще запам’ятовувати.

Вправи, які використовують і радять вихователі:

МОЛОДШИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ВІК (3–4 РОКИ)
Вправа «Упізнай свого друга»
Діти утворюють коло, обирають ведучого. Він стає в центр кола, із заплющеними очима намагається впізнати дітей за голосом.

Вправа «Магазин»
Даєте дитині завдання піти в «магазин» і купити необхідні предмети, назви яких потрібно запам’ятати. Починайте з 2–3 предметів, поступово збільшуючи їхню кількість до 5–6. На «прилавку» лежать «товари», із яких дитина повинна вибрати ті, які її попросили купити.

СЕРЕДНІЙ ДОШКІЛЬНИЙ ВІК (4–5 РОКІВ)
Вправа «У подорож беру з собою…»
Ведучий починає розповідь: «У подорож беру з собою… гребінець», а наступний гравець має повторити вже сказане, додавши свій предмет: «У подорож беру з собою … гребінець…й окуляри» і т.д. Гра триває доти, доки ряд не стає таким довгим, що його вже не можна відтворити.

Гра «Повтори за мною»
Діти стоять біля столу ведучого. Ведучий пропонує одній дитині проплескати все, що він їй простукає олівцем. Інші діти уважно слухають та оцінюють виконання жестами, піднімають догори великий палець, якщо плескання правильні, й опускають його вниз, якщо не правильні.

СТАРШИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ВІК (5–7 РОКІВ)
Гра «Словесний ряд»
Скажіть: «Зараз я назву кілька слів, і ми разом придумаємо цікаву розповідь». 7–10 слів. Для початку повільно повторіть їх дитині, а потім разом спробуйте пов’язати в розповідь. Для розповіді можна використовувати такі орієнтовні слова:

Сонечко, дерево, ріка, хмаринка, гребінець, мама, кошик, чашка, ваза, фрукти.

Птах, літак, олівець, будинок, груша, окуляри, телефон, собака, книга, квітка.

Гра «Тінь»
Із групи дітей вибирають двох. Одна дитина – мандрівник, друга – його тінь. Решта – глядачі.

«Мандрівник» йде через поле, а за ним на 2–3 кроки позаду – «тінь», яка намагається скопіювати рухи «мандрівника». Бажано стимулювати «мандрівника» до виконання різних рухів: пострибати на одній нозі, зупинитись і подивитися попідруки.

Читайте також:На Буковині у санаторії цілющу воду продають по 3 копійки за літр

Безоплатна правова допомога: що собою являє та як її отримати

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#корисні поради #память
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...