Освіта. Батьки і діти.
09:48, 19 листопада 2021 р.

Приглушена свідомість.

Освіта. Батьки і діти.
Приглушена свідомість.

Минуло більш ніж півтори року, а школярі та вчителі все частіше говорять про те, що необхідно повертатися до традиційних методів, так як онлайн-навчання під час пандемії продемонструвало свої обмеження і слабкі сторони серед яких – обмеження віртуальним світом, відсутність «живої» комунікації та малоефективне навчання.

З 1 листопада 2021 року школи Чернівців та Буковини перейшли на дистанційне навчання.Олена, дев’ятикласниця, яка є ученицею27 школи міста Чернівці. Дистанційне навчання їй зовсім не до вподоби. Вранці, коли прокидалася, одягала білу блузку та чорну спідницю та швидко бігла фарбуватися, адже любить ефектно з’являтися в школі серед однолітків. Підфарбовує свої пухкі губи помадою, та підкреслює чорні густі брови та інші риси обличчя. Розчісує смугляве, довге волосся і закладає туди шпильку, щоб воно не заважало під час уроків. Хоч і невеликого зросту, однак коли одягає підбори, стає високою наче справжня модель. Виходить з дому та вмикає у навушниках улюблений джаз і спішить на заняття. На уроках фізкультури почувається найбільш комфортно, бо завдяки активному способу життя, вона може легко впоратися з будь-якою вправою. Навчання їй дуже подобається. Найбільше імпонують уроки хімії, коли Олена бере в свої тонкі пальці пробірку з речовинами, змішує їх ібачить як між собою вони взаємодіють. Дуже нервує, коли не виходить, бо завдяки своїй впертості мусить довести усе до кінця.

З переходом школи на дистанційне навчання, нічого не залишається, як вмикати комп’ютер і виконувати уроки он-лайн. Попри свій сильний характер думала це не буде проблемою, оскільки з навчанням ніколи не виникало труднощів. Втім стала помічати, що батьки дедалі частіше сваряться через те, що успішність учениці у школі знизилася. Настановниця з англійської надсилає завдання,проте як його розв’язати не пояснює. Окрім того, дівчина навчається не через платформи Zoom чи Google Clasroom як це прийнято у інших школах, а через Viber. Якою б сильною характером та з розумовими здібностямине була - не може нічого вдіятиколи відкриває розмиті фото з завданнями. Роздивляється своїми великими очима вправи, які потрібно виконати. Їй не вистачає чітких пояснень стосовно незрозумілої інформації. Так, педагоги пропонують додаткову літературу, платформи де все розкладено «як на долоні», втім чому сама вчителька цього не пояснить, а направляє до інтелектуально-сильніших? Олена розуміє, що це відбувається не тому, що держава нехтує правами дитини, а насамперед це стало наслідком епідемії Covid-19, яка сколихнула весь світ.Не достатньонасампередспілкування з однолітками та вчителями.

Чи можна сказати, що такими ситуаціями, які виникають під час дистанційного навчання, діти будуть почувати себе щасливими та впевненими у своїх знаннях, як це було раніше?Остаточно ні. В таких умовах порушуються права дітей, насамперед право на освіту. Коли в черговий раз ти пояснюєш батькам, що не вдається з англійською як це було раніше, а вони пропускають це повз вуха і це переростає у щоденні сварки, а інколи і фізичною розправою це право на вільне вираження поглядів та переконань, на щасливе дитинство. Куди ж тоді звернутися, якщонавіть, мої батьки обмежують мій вибір, наполягаючи на своєму? За правовою допомогою звертайтесь до Менського місцевого центру з надання Безоплатної правової допомоги (БВПД) з 9:00 до 18:00 за номером 0800213103.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Освіта. Батьки і діти.
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...