• Головна
  • У Чернівцях школи стануть фінансово автономними: що буде із зарплатами педагогів
освітня мережа
16:50, 7 грудня 2021 р.
Надійне джерело

У Чернівцях школи стануть фінансово автономними: що буде із зарплатами педагогів

освітня мережа
Ірина Ткачук / фото 0372

Ірина Ткачук / фото 0372

У рамках процесу трансформації освітньої мережі у Чернівцях вже з початку 2022 року частина шкіл міста перейде на фінансову автономію. Попри низку переваг та можливостей, автономія у сфері фінансів може стати викликом для малокомплектних закладів загальної середньої освіти, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, що У Чернівцях міська рада перейменувала низку шкіл (ФОТО)

Про це розповіла начальниця Управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук під час пресконференції у вівторок, 7 грудня. Вона зазначила, що вже з 1 січня 2022 року частина шкіл Чернівців переходить на фінансову автономію. Відтак, перспективно інші заклади загальної середньої освіти міста будуть переведені на фінавтономію з 1 липня наступного року.

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber

Формування освітньої мережі і фінансової автономії повинні відбуватися паралельно. Фінансова автономія надає дуже багато можливостей закладам освіти. Вона робить їх гнучкими, більш відповідальними, надає право вибору у розподілі коштів, формує фінансову грамотнсть усіх учасників. Попри це, фінансова автономія створює певні виклики, особливо щодо шляхів покриття освітньою субвенцією витрат на оплату праці, - каже головна освітянка міста.

Чиновниця пояснила, що згідно міністерських нормативів, повністю покривається освітньою субвенцією оплата праці працівників закладів освіти у тому випадку, якщо середній показник наповнюваності класів складає 27,5 учнів (з розрахунку в одному класі).

Якщо ми маємо малокомплекті школи, до прикладу, де 10-11 класі наповнюються максимально до 10-15 чи 20 дітей, то перед цими школами стоятиме великий виклик із пошуком коштів на оплату зарплатні працівникам. У цьому аспекті - закриттям потреби у додаткових фінансових ресурсах там, де освітня субвенція у розрізі окремих закладів освіти не покриває витрати на оплату праці, - зауважила вона.

Водночас Ірина Ткачук додала, що у тих школах, де цей показник буде нормативно вищим, з'являється додатковий фінансовий ресурс, який на розсуд дирекції і працівників може витрачатися на певні мотиваційні виплати (премії) педагогам. 

Зауважимо, що наразі мережа закладів загальної середньої освіти у Чернівцях складається з 22 ліцеїв, 22 гімназій та військово-спортивного ліцею. З 22 гімназій, перелік яких затвердили рішенням сесії міської ради від 28 жовтня, 6 вже змінили статути. Це пов'язано з тим, що у 16 з них триває період транформації. На наступний рік вони не набирають 10 клас, але все ще матимуть 11. Тому прийняти статути і стати повноцінними гімназіями ці заклади зможуть після того, як випустять учнів 11-х класів.

Читайте такожУ Чернівцях відбудеться форум «Безпечна Буковина. Діти»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освітня мережа #Чернівці #заклади освіти #фінансова автономія #оплата праці
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...