Дитинство
16:46, 9 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Дитячі мрії – дорослих дії

Дитинство
Щасливе дитинство

Щасливе дитинство

Усі ми різні, проте рівні у правах. Незалежно від віку ми становимо велику цінність не лише для своїх батьків, а й для всього світу загалом. Цим ми унікальні і обираємо відповіднийшлях боротьби за свої права і обов’язки.

У сучасному світі особливу увагу слід приділятидітям, які є найменш захищеними. Доля дітей залежить від рішень дорослих, оскільки дітине можуть себе забезпечити і самостійно звернутися за необхідною допомогою.

Понад тридцять років тому світові лідери взяли на себе історичне зобов’язання,прийнявши Конвенцію ООН про права дитини – міжнародну угоду про дитинство. Документ був ратифікований найбільшою кількістю країн з-поміж усіх міжнародних договорів про права людини в історії, який містить 54 статті, з яких 40 прав стосуються тих, які має дитина. Договір зазначає, що дитиною вважається особа віком до періоду досягнення 18 років, якщо за законом, що застосовується до неї, особа не досягає повноліття раніше. У документі сказано: «Усі діти незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, віку, релігійних або інших переконань, соціального походження, стану здоров’я мають рівні права і свободи». Насамперед – це право на життя,громадянство, вільне вираження своїх поглядів та переконань, право на сім’ю, освіту тощо.

Чи мають право батьки обмежувати чи нехтувати правами дитини?

Від народження у багатьох сім’ях формуються правила, де діти здебільшого змушені поступатися батькам, незалежно від своїх поглядів та переконань. З народження дитина, яка виростає у любові, здатна засвоїти певні морально-етичні принципи, що прийняті у суспільстві. Людина, на яку постійно піднімають руку, виростає ображеною на світ та психологічно скутою. Експерти зауважують, що найбільше дитина потребує уваги та любові від батьків саме в той час, коли вона цього не заслуговує. Завданням батьків в цей момент має бути бажання донести дитині, що вона дорога і важлива для них, а не продовжувати морально тиснути на неї, не звертаючи уваги на її думку.

«Мовчи! Твою думку тут ніхто не запитував».

Таку фразу, мабуть, можна почути майже у кожній родині. Втім, дитина має таке ж саме право брати участь в обговоренні питань стосовно будь-яких рішень, як і дорослі. Дослідники з питань прав дитини зауважують, що таким чином обмежується право дитини на свободу думки і слова, яке є закріпленим в Конституції України та дається від народження.

«Поки ти живеш у цьому будинку, будеш жити за такими правилами і не інакше!»

Беручи до уваги вище сказану цитату, можемо поміркувати стосовно обмеження свободи дитини, яка проживає разом з батьками в одному будинку. Здавалося б, «нічого страшного, я батько/мати і маю право виховувати свою дитину так, як мені цього хочеться».Проте, у дитини з раннього дитинства формуються певні звички, щоденні справи, які для неї є не менш важливими. Найчастіші з них: як і де їй проводити вільний час, коли прокидатися чи засинатитощо. Дитина є повноцінним індивідом, до якого потрібно знайти особливий підхід- вважають психологи.

Як повідомляє пресслужба омбудсмена України на сторінці у Фейсбуці, до Уповноваженого з прав людини за поточний рік надійшло 1677 повідомлень з приводу порушень прав дитини. Згідно з інфографікою, яка була опублікована, 28% звернень стосувалися права на турботу та піклування з боку батьків, 14% права на виховання у сімї, 16% права на освіту, 8% права на життя та розвиток, 5,4 % права на житло, 5– права на захист від насильства.

Прикладів щодо порушень прав і свобод дитини, на побутовому рівні є чимало. Однак кожна дитина повинна себе почувати захищеною законом, оскільки є повноцінним членом суспільства. Її ніхто немає права скривдити, в тому числі й батьки.

«Захисти себе!»

Конвенція ООН про права дитини – це законодавчі норми, яких повинні дотримуватись батьки, вчителі, однолітки, держава тощо. Вони існують в українському законодавстві, ними не можна нехтувати. Їх обов’язково дотримуватись щоденно.

Пам’ятаймо, дитина – це особистість, яка має власні почуття, бажання, думки, потреби, що варто поважати. Сприйняття сьогодення дитиною, реалізація її мрій залежить від дій дорослих людей. Важливо, щоб ці дії ніколи не суперечили юридичним та моральним законам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дитинство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...