• Головна
  • Перший етап кампанії із вакцинації дітей від поліомієліту стартував на Буковині
Медицина
16:07, 5 лютого 2022 р.
Надійне джерело

Перший етап кампанії із вакцинації дітей від поліомієліту стартував на Буковині

Медицина
Перший етап кампанії із вакцинації дітей від поліомієліту стартував на Буковині

Перший етап кампанії із вакцинації дітей від поліомієліту стартував на Буковині. У нашій області, як і у всій країні, він триватиме три тижні. У цей час імунізуватимуть дітей до 6 років, які пропустили передбачені календарем щеплення, пише 0372.ua.

Нагадуємо: Поліомієліт повернувся: кому з буковинських малюків необхідне щеплення

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber

Такі заходи знадобилися, бо украй небезпечна недуга, котру в Україні не реєстрували з 2015 року, знову повернулася. Вірус поліомієліту виявили у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті, причому у двох випадках він призвів до паралічу у малюків.

Зробити належні щеплення своїм дітям закликав батьків Буковини під час брифінгу директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Олег Чорний.

У нашому краї лише 73% дітей до року отримали усі необхідні дози вакцини від поліомієліту. В Україні загалом цей показник трохи вищий – 80%. Тим часом, для формування колективного захисту необхідно, аби щепленими були 95% малюків.

Є два типи безпечних та ефективних вакцин від поліо: інактивована (ІПВ), яку вводять ін’єкційно, та оральна (ОПВ) – краплі, які крапають у рот. Обидві захищають від інфікування поліомієлітом, проте ОПВ забезпечує захист і від безсимптомного носійства.

Перший етап кампанії із вакцинації дітей від поліомієліту стартував на Буковині, фото-1

Згідно з Календарем профілактичних щеплень України, дітей вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, у 6 та 14 років. Перші дві дози – ІПВ, решта – ОПВ. Шести доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Олег Чорний також нагадав, що поліовірус передається від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу, воду. Він також може залишатися на іграшках та побутових речах, які контактували зі слиною та калом інфікованих.

Читайте також: В Україні стартує кампанія з вакцинації дітей від поліомієліту

Що робити в разі, якщо ви підозрюєте у своєї дитини поліомієліт?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #медицина #поліомієліт #вакцинація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...