• Головна
  • Сьогодні світ відзначає Міжнародний день медичної сестри, а православні християни вшановують пам'ять дев'яти святих мучеників
Релаксові новини
08:03, 12 травня
Надійне джерело

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день медичної сестри, а православні християни вшановують пам'ять дев'яти святих мучеників

Релаксові новини
Сьогодні світ відзначає Міжнародний день медичної сестри, а православні християни вшановують пам'ять дев'яти святих мучеників

Сьогодні, 12 травня, православні християни вшановують пам'ять дев'яти святих мучеників Кизичеських: Феогніда, Руфа, Антіпатра, Феостіха, Артеми, Магна, Феодота, Фавмасія і Філімона.

А у світі відзначається Міжнародний день медичної сестри і День екологічної освіти,  пише Сайт міста Чернівці 0372.ua

Міжнародний день медичної сестри

Щорічно 12 травня відзначається Міжнародний день медичної сестри. Іншими словами, сьогодні є привід ще раз подякувати і привітати представниць однієї з найгуманніших професій.

Медичні сестри – це фахівці, які отримали початкову медичну освіту і виконують розпорядження лікаря або фельдшера по догляду за хворими, це обов'язкові помічники лікарів, адже саме вони протягом всього терміну лікування безпосередньо працюють з пацієнтом. В даний час медичні сестри складають найчисленнішу категорію працівників охорони здоров'я, так як в лікарській практиці велика частка медичних послуг виявляється виключно сестринським персоналом.

Не варто забувати, що і в боротьбі з коронавірусом медичні сестри беруть пряму участь, вкладаючи в роботу весь свій досвід і професіоналізм, свої найкращі особисті якості і рішучість.

У цей день медсестрам традиційно вручають премії та подарунки. До свята приурочують конференції, круглі столи, семінари, професійні конкурси, концерти.

Дев'ять цілителів

Народне свято Дев'ять цілителів відзначається 12 травня 2021 року (за старим стилем – 29 квітня). У церковному календарі це дата вшанування пам'яті дев'яти мучеників Кизичеських: Феогніда, Руфа, Антіпатра, Феостіха, Артеми, Магна, Феодота, Фавмасія і Філімона

Традиції та обряди

У цей день моляться дев'яти мученикам про зцілення від фізичних захворювань, позбавлення від епідемій.

Вимовляють спеціальний промову від дев'яти бід. Люди вірять, що вона здатна захистити і вилікувати людину від різних хвороб.

У це свято збирають трави і готують настої з цілющих рослин. Одна з легенд говорить, що одного разу Бог накреслив на піску людський силует. В ту ж мить з'явився диявол і проткнув в ньому безліч ран-дірочок, кожна з яких означала будь-яку хворобу. Тоді Бог створив 11 трав і наділив їх силою виліковувати 77 хвороб.

Що не можна робити сьогодні

Не потрібно в цей день ділитися з оточуючими своїми планами на майбутнє. Порушуючи заборону, пам'ятайте – вони так не зможуть втілитися в життя. Не можна прибирати пил з меблів, особливо з високих шаф.
У цей день не варто заздрити людям, з'являється ризик серйозної хвороби.
Люди не просівали борошно, щоб зберегти хороший зір до старості.
Народні прикмети
Вивільга кричить, і її крик схожий на котячий – скоро піде дощ.
Мурахи терміново перебираються на сухий твердий грунт – чекай затяжних злив.
Багато хрущів – до посушливих днів.
Щоб додати і зберегти здоров'я на рік, потрібно рівно опівдні стати на дорозі і повернутися обличчям до теплого вітру.

Іменини

У середу, 12 травня, іменини відзначають Василь, Гнат, Клим, Максим, Микита, Яків.

Джерело 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медсестри #день в історії
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...