
Проєкт
13:04, 20 травня 2022 р.
Надійне джерело
Пізнати місто через творчість: підлітків, які переїхали у Чернівці через війну, запрошують до мистецького проєкту
Проєкт

30 травня у Чернівцях стартує мистецький проєкт для підлітків «Тіло міста». Це серія неформальних воркшопів та зустрічей з українськими митцями та мисткинями.
Протягом 12 днів учасники познайомляться з різними творчими практиками, зможуть розвинути свої навички креативного письма та живопису, а також спробують себе у перформансах. До активностей запрошують долучитися підлітків віком від 14 до 17 років, які опинилися у Чернівцях через повномасштабну війну росії проти України.
Ініціаторами програми виступили франківська галерея «Асортиментна кімната» і спільнота SVAYA за підтримки громадської організації «Інша Освіта» та німецької гуманітарної організації Sign of hope / Hoffnungszeichen. Також допомогу надали й інші донори — Alina Gruia, Andrew Xuan and Mika.
Як виникла ідея
Проєкт створений для кращого знайомства з Чернівцями. Нові жителі громади прагнуть знайти тут «своїх людей», бути частиною цієї спільноти і жити з нею гармонійно. Саме мистецькі практики допомагають легше віднайти спільні захоплення, уподобання і стають гарним приводом потоваришувати з місцевими. До того ж у такому вільному форматі підлітки зможуть розкрити свій творчий потенціал.
«Я працюю з підлітками у мистецькій спільноті 20Partizanen. У нас багато проактивних учасників. Вони і придумали, що можна було б зробити такий творчий, навчальний і одночасно розважальний формат, щоб допомогти тимчасово переміщеним одноліткам легше адаптуватися у Чернівцях. Та й просто знайти нових друзів і разом досліджувати навколишній світ. “Тіло міста” — це радше про створення нових соціальних зв’язків, сформованих навколо творчої діяльності», — розповідає Оля Поляк, організаторка програми, кураторка самвидаву SVAYA та підліткової групи 20Partizanen, викладачка образотворчого мистецтва у Художній школі ім. М.Івасюка.
На думку Олі, подібний формат може допомогти учасникам відволіктись від негативних переживань на фоні війни та виразити свої емоції у творчих роботах.
«Ми вже проводили подібні заходи. Наприклад, “Втілення” — мистецьку навчальну програму про те, як працювати з тілесністю. Побачивши позитивний вплив цього формату на учасниць_ів, вирішили продовжувати такі проєкти й надалі.
У “Тілі міста” ми включаємо підлітків до вже існуючої спільноти їх однолітків, які цікавляться мистецтвом і живуть у Чернівцях. Через творчі завдання, рефлексію та взаємодію з різними просторами, вони краще знайомляться з містом та одне з одним. У час, коли багатьом доводиться адаптуватись до нового місця, саме спільне навчання і дозвілля можуть бути помічними», — вважає Анна Потьомкіна, кураторка галереї «Асортиментна кімната» та членкиня «Іншої Освіти».
Для участі у програмі необхідно заповнити коротку анету та дочекатись повідомлення від оргнанізаторок на вказану в анкеті пошту. Заявки приймаються до 24 травня.
Від перформансів і написання віршів — до квесту по місту
Події у межах «Тіла міста» відбуватимуться у різних локаціях та об'єднають 15 осіб. До відібраних учасників приєднаються і місцеві підлітки.
Графік активностей:
30-31 травня — День знайомства через перформативний воркшоп. Учасники досліджуватимуть простір, себе та інших у ньому, вивчатимуть тілесність і комунікації.
4 червня — Літературний воркшоп. Підлітки писатиму вірші за методом дадаїстів, майже буквально витягаючи слова з шапки. Також кожен зможе спробувати себе у написанні мистецького стейтменту для виставки, якою завершується квест по місту.
5 червня — Міський квест. Разом із тренеркою Марією Агісян в інтерактивній формі підлітки досліджуватимуть місто, шукатимуть і створюватимуть артефакти, які стануть частиною імпровізованої виставки на відкритому просторі. Маршрут визначать самі учасниці_ки. Завдання квесту мають сфокусувати їхню увагу на деталях та навчити помічати те, що зазвичай залишається поза полем зору.
13-14 червня — Воркшоп із живопису.
15-16 червня — Перформативний воркшоп із метою дослідження міста та досвідів, котрі воно нам дає через тіло.
17-20 червня — Створення колективного зіну. До видання увійдуть всі напрацювання підлітків у межах проєкту: вірші, малюнки, фото, записи перформативних практик із QR-кодами тощо. Контент і назву для самвидаву учасники оберуть самостійно наприкінці програми.
Читайте також:"Укрпошта" випустить нову марку про русскій воєнний корабль
На Буковині є 500 вільних робочих місць: які вакансії та зарплати пропонують
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
12:49, Сьогодні
16:55, Сьогодні
29
16:55, Сьогодні
4
live comments feed...
Коментарі