• Головна
  • Спокусившись можливістю легкого виграшу, ви стаєте жертвою шахраїв
Шахрайство
08:08, 1 липня 2022 р.
Надійне джерело

Спокусившись можливістю легкого виграшу, ви стаєте жертвою шахраїв

Шахрайство
Спокусившись можливістю легкого виграшу, ви стаєте жертвою шахраїв

Кіберполіція попереджає: спокусившись можливістю легкого виграшу, ви стаєте жертвою шахраїв, пише Сайт міста Чернівці 0372.ua.

«Отримай допомогу від Євросоюзу», «Субсидія українцям на продукти харчування», «Пройдіть опитування і виграйте 5000 гривень», «Даруємо подарунки до Дня народження компанії» – за такими гучними пропозиціями зловмисники маскують свої протиправні схеми заволодіння чужими грошима. Буковинські поліцейські розповіли, як розпізнати небезпеку і вберегти свої кошти.

Йдеться про такий розповсюджений вид шахрайства, як фішинг. Злочинці масово створюють фейкові сайти, які візуально схожі на офіційні ресурси державних установ і відомих торгових марок. Ці веб-сторінки зловмисники активно рекламують у соціальних мережах і месенджерах, пропонуючи довірливим громадянам отримати субсидію, цінний подарунок або сертифікат на придбання товарів.

Спокусившись можливістю легкого виграшу, ви стаєте жертвою шахраїв, фото-1

Перейшовши за посиланням, ви потрапляєте на фішинговий сайт для збору інформації про банківські рахунки. Там шахраї пропонують відповісти на декілька простих питань, повідомити свої персональні дані, зазначити реквізити банківської карти, а також поширити небезпечне посилання серед своїх знайомих.

Спокусившись можливістю легкого виграшу, ви стаєте жертвою шахраїв, фото-2

Але не сподівайтеся після таких дій отримати якусь вигоду. Дізнавшись вашу банківську інформацію, шахраї несанкціоновано втручаються в роботу банківської системи і виводять ваші гроші на свої рахунки.

Спокусившись можливістю легкого виграшу, ви стаєте жертвою шахраїв, фото-3

Основні ознаки фішингових сайтів:

•    спокуслива пропозиція надлегкого виграшу;
•    відсутність безпечного з’єднання (домен захищеного сайту має починатися з https://, а не з http://, а в адресній стрічці браузера відображається символ безпечного з’єднання – замок із замкнутою дужкою);
•    сайт зареєстрований на підозрілому домені, створений на конструкторі сайтів, в адресному рядку відображається однакова адреса для всіх сторінок;
•    наявність граматичних та синтаксичних помилок у тексті, неактуальна інформація, сумнівний зовнішній вигляд;
•    офіційні сайти зазвичай маскують введення паролів та карткових реквізитів (наприклад, зірочками) або використовують віртуальну клавіатуру, фішингові сайти – ні. 
•    після введення даних банківської карти можливий збій операції (кошти зняті, але не зараховані).

Зверніть увагу: дізнавшись про можливість отримати фінансову виплату чи подарунок,

•    у жодному випадку не переходьте за сумнівними посиланнями;
•    перевірте отриману інформацію на офіційному сайті установи чи організації;
•    ніколи й нікому не повідомляйте конфіденційну інформацію (в тому числі й термін дії банківської карти та CVV-код) та не зазначайте її на підозрілих ресурсах;
•    не здійснюйте переказ коштів для отримання будь-якої вигоди (участь в акції, страхування виграшу, сплата податку за ще не отриманий приз).

Якщо все ж таки потрапили до пастки шахраїв і надали свої персональні дані чи конфіденційну банківську інформацію – якнайшвидше зверніться до кіберполіції за посиланням: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/, або телефонуйте за номером «102». Також потрібно зібрати інформацію, що підтверджує факти вчинення шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо.

Читайте також:Нові можливості для бізнесу: В Україні відновлено оренду державного майна

PayPal продовжив для українців термін переказів без комісії до кінця вересня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шахраї #поліція #шахрайство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...